TILGIN MODEM KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR? TILGIN MODEM KABLOSUZ ŞİFRE NASIL DEĞİŞTİRLİR? TILGIN HG2331 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TILGIN HG1332 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TILGIN HG1311 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Tılgın modemlerde modem arayüzü ortaktır. Daha önceki yazılarımızda modellerine göre Tılgın modem kurulumu nasıl yapılır birlikte incelemiştik. İsterniz aşağıdaki linklerimizden kurulum adımlarını gözden geçirebilirsiniz.

TILGIN HG2331 MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TILGIN HG1332 MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TILGIN HG1522 MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TILGIN HG1311 MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Tilgin modemimizin kablosuz ayarları fabrika ayarlarında yüklü olarak gelmektedir. Modemin altında kablosuz ağ adı ve şifreniz yazmaktadır. Fakat karmaşık yapıda olduğu için bu şifreyi kullanmak istemeyebilirsiniz. Tılgın modemlerde kablosuz ağ adı nasıl değiştirilir? Tılgın modemlerde kablosuz şifre nasıl değiştirilir birlikte incelemeye çalışacağız.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin internet bağlantı ışığı sabitlenmeyecektir.

FİBER MODEM BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüzüne ulaşıyoruz. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre olarak “admin” yazıyoruz ve oturum aç butonuna basıyoruz.

Açılan modem arayüz sayfasında KABLOSUZ sekmesine tıklıyoruz. Ekranımıza fabrika ayarlarında yüklü olarak gelen mevcut SSID gelecektir. İsterseniz bu SSID yi kullanabilirsiniz. İsterseniz de kendinize yeni bir kablosuz ağ adı belirleyebilirsiniz. SSID adı altındaki isme tıklayınız.

Açılan bölümde yapılandırma alanında Kablosuz Ağ adı bölümü gelecektir. Bu alana kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirliyorsunuz ve uygula butonuna basıyoruz.

Kablosuz ağımıza bir isim belirledik. Şimdi kablosuz ağımıza dışarıdan girişleri engellemek için bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz. Ekranın sol bölümünde yer alan “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Açılan bölümde güvenlik modu olarak WPA seçiyoruz. Parola bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz ve uygula butonuna basıyoruz.

Tebrikler Tılgın modeminizin kablosuz ağ adını ve şifresini değiştirdiniz.

TILGIN MODEMLERDE PORT AÇMA/YÖNLENDİRME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ