TP-LİNK ARCHER VR600 MODEM KURULUMU

TP-LİNK ARCHER VR600 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP-LİNK ARCHER VR600 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TP-LİNK ARCHER VR600 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

TP-Link Archer VR600 1600Mbps Gigabit VDSL/ADSL2+ Modem/Router.Süper Hızlı Wi-Fi – 2.4GHz’de 300Mbps ve 5GHz’de 1300Mbps hızları, online oyun, HD yayın ve büyük dosya indirmeleri için idealdir.Daha Geniş Menzil – Üç adet sökülebilen anten, stabil kablosuz bağlantıları ve en iyi kapsama alanını sağlar.Çok Yönlü Bağlantı – DSL, EWAN ve USB bağlantı noktalarıyla Archer VR600 DSL bağlantıları ile, fiber/kablo erişimi ile ve 3G/4G USB dongeları ile tamamen uyumludur. Beamforming Teknolojisi – 5GHz bandında kablosuz aralığı ve performansını arttırır.Tether App – TP-LINK Tether, iOS ve Android cihazlarınızdan routerınıza erişmenizin ve routerınızı yönetmenin en kolay yoludur.

Üstün özellikleri ile kusursuz bir bağlantı ara birimi olan Tplink Archer vr600 ile gigabit hız parmaklarınızın ucunda.Modem özelliklerini genel hattaları ile öğrendik. Modem kurulum adımlarına geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışı yanmayacak şebeke sinyali modeminizde buluşmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki bağlantı şemasına göre yapılandırdı iseniz modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız.

Açılan sayfada kendinize bir modem arayüz şifresi belirleyiniz.

New password ve Confirm Password alanlarına belirlediğiniz şifreyi yazınız ve Save butonuna basınız. Yeni sayfada az önce belirlediğiniz modem arayüz şifresini yazarak login butonuna basınız. Açılan sayfanın yeni şifre istememesi durumuna modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni sayfada modem kurulumunuzu Hızlı Kurulum ve Temel olmak üzere iki ana başlıkta yapabilirsiniz.

Biz işlem kolaylığı bakımından Hızlı Kurulum ile kurulum adımlarını göstereceğiz. Hızlı Kurulum başlığına tıklayınız.Bölge ve saat dilimi alanlarında; Bölge :Türkiye Saat dilimi: Bu bölümde ülkemizde kış saati uygulaması kaldırıldığı için +03:00 saat dilimlerinden birini seçiniz ve ileri butonu basınız.

Yeni sayfada karşınıza ISS listesi gelecektir. Bu listede kendi servis sağlayıcınıza göre ıss seçiminizi yapınız.

Kullandığınız tarifeye göre ADSL ya da VDSL seçimini doğru yapmanız gerekmektedir.24 mbite kadar olan adsl tarifelerde adsl 24 mbit ve üzerindeki vdsl tarifeler için vdsl seçilmesi gerekmektedir.

Hiper ve Fiber tarifler için VDSL seçilmelidir. Tarifenizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Servis sağlayıcınızın çağrı merkezine BURADAN ulaşabilirsiniz. Seçiminizin ardından ileri butonuna basınız.

Açılan yeni sayfada servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.Kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanızın ardından ileri butonuna basınız.

Yukarıdaki ayarlarda modeminizin servis sağlayıcı ayarlarını tamamladınız. Şimdi sıra modeminizin kablosuz ayarlarını yapılandırmaya geldi.

TP-LİNK ARCHER VR600 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Açılan kablosuz ayarlar ekranında modem özelliğiniz nedeni ile 2.4 ghz ve 5 ghz olmak üzere 2 ayrı wifi kablosuz seçeneği sunulmaktadır. wifi frekansları kullanım yapılan mesafe ve sinyal kalitesine göre 2 şekilde kullanılabilmektedir.

Seçim yapmadan önce wifi frekansları hakkındaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.  

Wifi Frekansları ve Kablosuz Ağ Sinyaline Etkisi Buradan Ulaşabilirsiniz

Kablosuz ağa adı ve şifre seçiminizin ardından ileri butonun basınız.

Yeni sayfada yaptığınız değişiklikleri içeren özet bir tablo görülecektir. Kontrollerinizin ardından alt bölümde yer alan kablolu bir bağlantı kullanıyorum seçeneğini işaretleyerek ilerleyiniz.

Son olarak ayarlarınızı yukarıda belirttiğimiz şekilde tamamladı iseniz karşına aşağıdaki gibi modeminin aldığı ıp yi gösteren sayfa gelecektir.

Tebrikler modem ayarlarını tamamladınız. Bitir butonuna basarak internete bağlanabilirsiniz..

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: