TP-LİNK ARCHER VR600 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP-LİNK ARCHER VR600 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TP-LİNK ARCHER VR600 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TP-LİNK ARCHER VR600 ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR? TP-LİNK ARCHER VR600 KURULUM NASIL YAPILIR? tp-link archer vr600 yorumlar,tp-link archer vr600 ac1600 kablosuz gigabit vdsl/adsl modem router,TP-Link Archer VR600 Kurulum,tp-link archer vr600 inceleme,TP-Link VR600 Kurulum

Modem kurulum adımlarına geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışı yanmayacak şebeke sinyali modeminizde buluşmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki bağlantı şemasına göre yapılandırdı iseniz modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basınız.

Açılan sayfada kendinize bir modem arayüz şifresi belirleyiniz.

New password ve Confirm Password alanlarına belirlediğiniz şifreyi yazınız ve Save butonuna basınız. Yeni sayfada az önce belirlediğiniz modem arayüz şifresini yazarak login butonuna basınız. Açılan sayfanın yeni şifre istememesi durumuna modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni sayfada modem kurulumunuzu Hızlı Kurulum ve Temel olmak üzere iki ana başlıkta yapabilirsiniz.

Biz işlem kolaylığı bakımından Hızlı Kurulum ile kurulum adımlarını göstereceğiz. Hızlı Kurulum başlığına tıklayınız.Bölge ve saat dilimi alanlarında; Bölge :Türkiye Saat dilimi: Bu bölümde ülkemizde kış saati uygulaması kaldırıldığı için +03:00 saat dilimlerinden birini seçiniz ve ileri butonu basınız.

Yeni sayfada karşınıza ISS listesi gelecektir. Bu listede kendi servis sağlayıcınıza göre ıss seçiminizi yapınız.

Kullandığınız tarifeye göre ADSL ya da VDSL seçimini doğru yapmanız gerekmektedir.24 mbite kadar olan adsl tarifelerde adsl 24 mbit ve üzerindeki vdsl tarifeler için vdsl seçilmesi gerekmektedir.

Hiper ve Fiber tarifler için VDSL seçilmelidir. Tarifenizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Servis sağlayıcınızın çağrı merkezine BURADAN ulaşabilirsiniz. Seçiminizin ardından ileri butonuna basınız.

Açılan yeni sayfada servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.Kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanızın ardından ileri butonuna basınız.

Yukarıdaki ayarlarda modeminizin servis sağlayıcı ayarlarını tamamladınız. Şimdi sıra modeminizin kablosuz ayarlarını yapılandırmaya geldi.

TP-LİNK ARCHER VR600 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Açılan kablosuz ayarlar ekranında modem özelliğiniz nedeni ile 2.4 ghz ve 5 ghz olmak üzere 2 ayrı wifi kablosuz seçeneği sunulmaktadır. wifi frekansları kullanım yapılan mesafe ve sinyal kalitesine göre 2 şekilde kullanılabilmektedir.

Seçim yapmadan önce wifi frekansları hakkındaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.  

Wifi Frekansları ve Kablosuz Ağ Sinyaline Etkisi Buradan Ulaşabilirsiniz

Kablosuz ağa adı ve şifre seçiminizin ardından ileri butonun basınız.

Yeni sayfada yaptığınız değişiklikleri içeren özet bir tablo görülecektir. Kontrollerinizin ardından alt bölümde yer alan kablolu bir bağlantı kullanıyorum seçeneğini işaretleyerek ilerleyiniz.

Son olarak ayarlarınızı yukarıda belirttiğimiz şekilde tamamladı iseniz karşına aşağıdaki gibi modeminin aldığı ıp yi gösteren sayfa gelecektir.

Tebrikler modem ayarlarını tamamladınız. Bitir butonuna basarak internete bağlanabilirsiniz..

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI MODEM KURULUM ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ