TP-Link Modeminizi Mesh Kontrolcüsü Olarak Kullanarak Evinizin Her Köşesine Güçlü Wi-Fi Bağlantısı Sağlayın

TP-Link modeminizi Mesh kontrolcüsü olarak kullanarak, evinizin her köşesine kesintisiz ve güçlü bir Wi-Fi bağlantısı sağlayabilirsiniz. Bant Yönlendirme ve Mesh özelliklerini etkinleştirerek, kolayca bir Mesh ağı kurabilir ve ilave Mesh cihazları ekleyebilirsiniz. Bu sayede, evinizin her yerinde yüksek hızlı ve güvenilir bir internet bağlantısının keyfini çıkarabilirsiniz.

Bant Yönlendirme Etkinleştirme

TP-Link modeminizi Mesh kontrolcüsü olarak kullanabilmek için öncelikle Bant Yönlendirme özelliğini etkinleştirmeniz gerekir.

1-Tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazın ve Enter’a basın.
2-Modem arayüzünde, sol panelde yer alan Kablosuz Ayarları – Kablosuz Band Yönlendirme bölümüne girin.”Etkin” seçeneğini seçin ve “Kaydet” butonuna basın.


Mesh Özelliğini Etkinleştirme

1-Sol panelden Kablosuz Ayarları – Mesh Ayarları sayfasına girin.
2-Mesh “Etkin” seçeneğini seçin ve “Kaydet” butonuna basın.

Cihazlar üzerinde Yapılacaklar;

  • Modeme Mesh cihazı bağlamak için, öncelikle modemin ve mesh cihazının yakın ve çalışır durumda olduğundan emin olun. Modemin yan bölümünde yer alan WPS tuşuna 3 saniye süre basıp bırakın. Modemin ön panelindeki WPS LED ışığı yanıp sönecektir. MESH cihazının ön bölümünde yer alan WPS tuşuna 3 saniye basılı tutun. MESH cihazının LED ışığı mavi yanıp sönmeye başlayacaktır.
    Modem ve Mesh cihazı 45 saniye içinde bağlantı kurmuş olacaklardır. Bağlantı kurulduğunda modemin WPS LED ışığı sabit yanmaya başlayacaktır. Mesh cihazının LED ışığı ise sabit MAVİ renkte yanmaya başlayacaktır. İnternet erişimi yapıldığında LED ışığı BEYAZ renkte yanmaya başlayacaktır.
  • MESH AP cihazını asıl konumuna yerleştirin.
  • Prize taktığınızda herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek yoktur. MESH AP cihazı otomatik olarak Modem ile MESH bağlantısını kuracak ve beyaz renkte sabit yanacaktır.Mesh Ağının Avantajları

1-Evinizin her köşesine kesintisiz ve güçlü Wi-Fi bağlantısı sağlar.
2-Yüksek hızlı ve güvenilir bir internet bağlantısı sunar.
3-Kolayca kurulur ve yönetilir.
4-İlave Mesh cihazları ekleyerek ağınızı genişletebilirsiniz.
5-Ağ güvenliğini artırır.
TP-Link modeminizi Mesh kontrolcüsü olarak kullanarak, evinizde güçlü ve güvenilir bir Wi-Fi ağı kurabilirsiniz. Bu sayede, evinizin her yerinde kesintisiz bir internet bağlantısının keyfini çıkarabilirsiniz.

TP-LINK HC220 G5 AC1200 WİFİ MESH Cihazına Türk Telekom servis sağlayıcısından faturanıza ek taksitler ile sahip olabilirsiniz. Ürünü Türk Telekom ofis ve bayilerinden yada oluşturacağınız arıza kaydına istinaden teknik ekiplerden isteyebilirsiniz.

TP-LINK HC220 G5 AC1200 MESH WİFİ SİSTEMİ İLE KABLOSUZ AĞINIZI GÜÇLENDİRİN

TP-Link modem Mesh kurulumu, TP-Link modem Mesh kontrolcüsü olarak kullanma, TP-Link modem Bant Yönlendirme etkinleştirme, TP-Link modem Mesh özelliği etkinleştirme, TP-Link modem ilave Mesh cihazı ekleme, TP-Link modem Mesh ağı kurma, TP-Link modem Mesh bağlantısı sorunları, TP-Link modem Mesh ağını genişletme, TP-Link modem Mesh ağını yönetme, TP-Link modem Mesh ağında güvenlik ayarları