TP-LiNK TD-8840T MODEM KURULUMU

TP-LiNK TD-8840T MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP-LiNK TD-8840T MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TP-LiNK TD-8840T ŞİFRESİ NEDİR? TPLİNK TD-8840T RESET NASIL ATILIR?

TP-LiNK TD-8840T Modemler ADSL alt yapısı üzerinden İnternet Erişimi ve KABLOLU Network paylaşımı özelliğine sahip modemlerdir. ADSL standartları, 24Mbps’ye kadar süper hızla karşıdan veri indirme. Dahili Güvenlik Duvarı ile İnternet ataklarından korunma ve dahili 4 port switch ile ağ paylaşımı mevcuttur. Kullanıcıların ve uygulamaların farklı ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitli QoS ilkeleri bulunmaktadır.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımızda göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin dsl ışığı sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

BİLGİSAYAR VE MODEM ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1  yazarak enter butonuna basınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin 

yazarak giriş yap butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranın geçmenizin ardında modem arayüz ekranı açılacaktır. Bu ekranda ekranın sol bölümünde yer aşan QUİCK SETUP sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda NEXT butonuna basarak ilerleyiniz.

Yeni açılan ekranda VPI:8  VCI:35  Yazarak NEXT butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda Türkiye alt yapı değerlerimiz olan PPPOE seçerek NEXT butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezine ulaşarak temin edebilirsiniz.

Tüm servis sağlayıcılara ait çağrı merkezi numarasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren  @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazmanızın ardından NEXT ileri butonuna basarak ilerleyiniz.

Yeni açılan ekranda yukarıda yapmış olduğunuz değişiklikleri görüyor olacaksınız. Girdiğiniz bilgilerde hata yok ise SAVE butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Son olarak FİNİSH butonuna basarak ayarlarınızı tamamlayınız.

Tebrikler TPLİNK TD-8840T MODEM KURULUMU nu tamamladınız. Modem arayüz ekranlarını kapatarak internet bağlantısı sağlayabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: