TP LİNK TD W8101G MODEM KURULUMU

TP LİNK TD W8101G MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP LİNK TD W8101G MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TP LİNK TD W8101G KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

TP-LINK 54M Kablosuz ADSL2+ Modem Yönlendirici TD-W8101G: yüksek hızlı bir DSL modem, kablosuz G erişim noktası ve 1 port Ethernet yönlendiriciyi birleştiren bir 3’ü 1 arada cihazdır. Yüksek performans sağlamak (24Mbps’ye dek karşıdan yükleme) ve İnternet Servis Sağlayıcınızın (ISP) Dijital Abone Hattı Erişim Çoğaltıcısından (DSLAM) daha uzun erişim için, en son ADSL2/2+ standartlarını destekler. TD-W8101G, kesintisiz İnternet telefon aramaları (VoIP) ve zaman gecikmesiz çevrimiçi oyun oynamayı etkinleştirmek için İnternet trafiğinin önceliklerini belirlemeye yardımcı olan bir yerleşik QoS motoru içerir.

TD-W8101G, ağınıza izinsiz kablosuz erişimi engellemek için WEP, WPA ve WPA2 gibi en son şifreleme metotlarını destekler. Ek olarak bu cihaz, ağınızın İnternet üzerinden gelecek potansiyel saldırılardan korunmasında yardımcı olmak için İkili Güvenlik Duvarı (SPI ve NAT) içerir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımızda göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminizin dsl ışığı sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

Bilgisayar ve Modem Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:ttnet

Yazarak giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna 10 sn kadar basılı tutarak modeminizi resetleyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranımızda “Arayüzü Ayarı” -“İnternet” seçeneklerine tıklayınız. Bu ekranda standart alt yapı değerlerimiz olan vpı:8 vcı:35 PPPoE/PPPoA seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre alanında kullanıcı adı şifre olarak servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren  @domain adını yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Sayfayı aşağı doğru kaydırarak ayarlarınızı kaydediniz.

TP LİNK TD W8101G KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modemin kablosuz ayarları için yine modem arayüzünde bulunan “Ara yüzü Ayarı”-“Kablosuz” seçeneğine tıklayınız. Kanal bölümünde kablosuz ağ kalitesi için ya da kablsuz ağınızın uzak mesafelere yayılımı için bir kanal modu seçiniz.

WİFİ KANAL MODLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Burada SSID bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz kablosuz ağ adını yazınız. Doğrulama Türü olarak “WPA-PSK”  Şifreleme: ”TKIP ” seçiniz. Psk Anahtarı bölümünde Kablosuz ağda kullanacağımız en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyerek ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler TP LİNK TD W8101G Modemimizin kablolu ve kablosuz ayarları tamamlanmıştır. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: