TP LiNK TD W9980 MODEM KURULUMU

TP LiNK TD W9980 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP LiNK N600 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP LiNK TD W9980 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TP LİNK TD W9980 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TP LiNK N600 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?

TP-LINK TD-W9980 600 Mbps N Kablosuz Dual Band 4 Port Gigabit 3x5dBi Değiştirelebilir Antenli 2xUSB WPS EWAN Fiber Destekli VDSL2/ADSL2+ Modem Router. VDSL2 üzerinden 100Mbps’e kadar genişbant hızları destekler ve geriye dönük ADSL altyapısı ile uyumludur.600Mbps toplam kullanılabilir bant genişliği için eş zamanlı 2.4Ghz 300Mbps ve 5Ghz 300Mbps bağlantı desteği bulunmaktadır. Çok yönlü bağlanılabilirlik: Çoklu Internet bağlantı tipleri için VDSL/ADSL veya Ethernet WAN. Depolama Paylaşımı, Yazıcı Paylaşımı, FTP Sunucu ve Medya Sunucu için 2 USB portu bulunmaktadır. TD-W9980, VDSL2 ile 100Mbps’e kadar süper hızlı genişbant hızlarını desteklerken, aynı zamanda geriye dönük ADSL2+/ADSL2/ADSL tekno-lojisi ile de uyumludur. Yüksek çözünürlükte televizyon yayınları (HDTV), çevrimiçi oyunlar, veri, video, ses gibi geniş yelpazeli üçlü oynatma servislerinin keyfini sürmeniz için süper hızlı bir seçimdir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçemden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz. Öncelikle web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazıp enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında kullanıcı adı ve şifre kısımlarına Kullanıcı adı: admin   Şifre: admin yazarak ok butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan web arayüz ekranımızda ekranın sol üst köşesinde bulunan “Quick Setup” butonuna basıyoruz. Açılan ekranda “Next” butonuna basarak ilerliyoruz.

Açılan yeni sayfamızda Region bölümünde “Türkiye” Time zone alanında ise yerel saatimizi belirliyoruz ve “next” butonuna basıyoruz.

Yeni açılan sayfamız bize Adsl/Vdsl bağlantı türlerinden hangisini kuracağımızı sistemin otomatik ya da manuel olarak ayar yapıp yapmadığını sormaktadır. ”Yes” seçeneği ile bağlantı türümüz otomatik olarak ayarlanmaktadır. No seçeneği ile bir sonraki ekranda görebileceğiniz şekilde manuel seçim yapmanız gerekecektir.

Bir önceki ekranda “No” seçeneğini seçtiğimizde aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi adsl ya da vdsl olarak seçim yapmamız istenecektir. Eğer kullandığımız tarife Adsl ise aşağıdaki gibi ayar yapıyoruz.

Kullandığınız tarife Vdsl İse aşağıdaki gibi seçim yapıyoruz. Kullandığınız tarifeyi bilmiyor iseniz yukarıdaki seçeneği yes olarak işaretleyebilir ya da servis sağlayıcınızın çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT ÇAĞRI MERKEZİ NUMARASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Alt yapı ayarlarımızı yaptıktan sonra aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi servis sağlayıcımızın bize vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini sisteme giriş yapıyoruz. Kullanıcı adımızın sonuna servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adını yazıyoruz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazmanızın ardından next butonuna basınız.

Yeni ekranda Next butonuna basarak ilerliyoruz.

TP LİNK TD W9980 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Alt yapı ayarlarımız tamamlandığında sıra geldi modemimizin kablosuz ayarlarını yapmaya. Wirelles Network Name bölümüne kablosuz ağ adımızı yazıyoruz. Channel bölümünde doğru kanal modunu seçerek, wifi ağınızın kapsama alanını genişletebilir ya da kısa mesafede kaliteli bir wifi sinyali alabilirsiniz.

WİFİ KANAL FREKANSLARI VE KAPASAMA ALANINA ETKİSİ DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Password bölümüne en az 8 haneli içerisinde bir büyük harf birde küçük harften oluşan kablosuz şifremizi belirliyoruz ve next butonuna basıyoruz.

Açılan sayfada yaptığımız ayarları kontrol edeceğimiz bir özet tablo çıkacaktır. Ayarlarımızı kontrol ederek “Save” butonuna basarak kaydediyoruz.

Kayıt işlemimizi “Finish” butonuna basarak bitiriyoruz.

Tebrikler TP LİNK TD W9980 modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web tarayıcı ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: