TPLİNK ARCHER D2 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?, TPLİNK ARCHER D2 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?,TPLİNK ARCHER D2 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?,TP-LINK ARCHER  MODEM KURULUMU

Modem ayarlarına geçmenden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebilirsiniz. Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına  192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan sayfada kendinize bir modem arayüz şifresi belirleyiniz.

New password ve Confirm Password alanlarına belirlediğiniz şifreyi yazınız ve Save butonuna basınız. Yeni sayfada az önce belirlediğiniz modem arayüz şifresini yazarak login butonuna basınız. Şifre adımlarında ilerleyemiyor iseniz modemini resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni sayfada modem kurulumunuzu Hızlı Kurulum ve Temel olmak üzere iki ana başlıkta yapabilirsiniz.

Biz işlem kolaylığı bakımından Hızlı Kurulum ile kurulum adımlarını göstereceğiz.

Hızlı Kurulum başlığına tıklayınız.

Bölge ve saat dilimi alanlarında; Bölge :Türkiye  Saat dilimi: Bu bölümde ülkemizde kış saati uygulaması kaldırıldığı için +03:00 saat dilimlerinden birini seçiniz ve ileri butonu basınız.

Yeni sayfada karşınıza ISS listesi gelecektir. Bu listede kendi servis sağlayıcınıza göre ıss seçiminizi yapınız.

Kullandığınız servis sağlayışına göre bir seçim yapınız. Eğer listede servis sağlayıcınız yok ise  OTHER (DİĞER) seçeneğiniz seçiniz.

.

TÜM SERVİS SAĞLAYICI ÇAĞRI MERKEZİ NUMRALARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Seçiminizin ardından ileri butonuna basınız.

Açılan yeni sayfada servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adı ve şifrenizi yazmanızın ardından ileri butonuna basınız

TPLİNK ARCHER D2 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yukarıdaki ayarlarda modeminizin servis sağlayıcı ayarlarını tamamladınız. Şimdi sıra modeminizin kablosuz ayarlarını yapılandırmaya geldi.

Açılan kablosuz ayarlar ekranında modem özelliğiniz nedeni ile 2.4 ghz ve 5 ghz olmak üzere 2 ayrı wifi kablosuz seçeneği sunulmaktadır.

wifi frekansları kullanım yapılan mesafe ve sinyal kalitesine göre 2 şekilde kullanılabilmektedir.

Seçim yapmadan önce wifi frekansları hakkındaki makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. 

KABLOSUZ KANAL FREKANSLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kablosuz ağa adı ve şifre seçiminizin ardından ileri butonun basınız.

Yeni sayfada yaptığınız değişiklikleri içeren özet bir tablo görülecektir. Kontrollerinizin ardından alt bölümde yer alan kablolu bir bağlantı kullanıyorum seçeneğini işaretleyerek ilerleyiniz.

Son olarak ayarlarınızı yukarıda belirttiğimiz şekilde tamamladı iseniz karşınıza aşağıdaki gibi modemin aldığı ıp yi gösteren sayfa gelecektir.

Bitir butonuna basarak web tarayıcınız kapatabilirsiniz. İnternete bağlanabilirsiniz.