TPLiNK TD854W MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TPLİNK TD854W MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TPLİNK TD854W MODEM ŞİFRESİ NEDİR? TP LİNK TD854W MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP LİNK TD854W KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

TP LİNK TD854W Modemler Türk Telekom tarafından lokum adsl kampanyası kapsamında günlük internet müşterilerine verilmiştir. Tp Link Td854W adsl modem olup sadece adsl altyapısı ile kullanılabilmektedir.Modem 24 mbite kadar adsl bağlantılarında kullanılabilmektedir.

tplink td854w modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre kuruluma geçebiliriz.Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem şifre ekranına ulaşınız.

Burada ;

Kullanıcı adı olarak “admin”

Şifre olarak “ttgalaksi” yazarak giriş yap butonuna basınız.

Yazdığınız şifreyi kabul etmemesi halinde modem arka yüzünde yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM NASIL RESETLENİR? BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranını geçtikten sonra aşağıdaki şekilde modem arayüz ekranımız gelecektir.

Modemimizin kablolu kurulumu için “Kurulum”-“Wan” sekmelerine tıklıyoruz.

Açılan bölümde modemimizde kaydedilmiş bir ayar var ise “Current Atm vc Table” alanında “Seçiniz” bölümünü işaretliyoruz. Seçeneği işaretledikten sonra hemen altta açılan ekranda vpı:8 vcı:35 kanal modu olarak PPPoE seçiyoruz.PPP Ayarı bölümümüzde kullanıcı adı ve şifre ekranına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazarak “Değiştir” seçeneğine tıklayarak değiştirdiğimiz ayarları kaydediyoruz.Servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren kullanıcı adınızın sonunda yer alan @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADRESİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modemimizde daha önce kaydedilmiş bir ayar yok ve ilk kez kurulum yapıyor isek ekle butonuna basarak alt yapı ayarlarımızı modeminize girebilirsiniz.

TP LİNK TD854W KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modemimizin kablosuz ayarları için “Kurulum”- “Wlan” sekmelerine tıklıyoruz. Açılan sayfamızdan ekranın sol bölümünde bulunan “Temel” sekmesine tıklıyoruz. SSID bölümümüzde kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ağ adını yazarak uygula butonuna basıyoruz. Kanal numarası bölümünde kablosuz ağ kalitesi yada kablosuz ağ mesafesi için bir kanal numarası seçimi yapınız. Burada seçeceğiniz kanal numarası wifi kalitenizi belirleyecektir.

WİFİ KANALLARI HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Ayarlarımızın kaydedilmesi için 20 sn kadar geri sayımı bekliyoruz.

Modemimizin kablosuz şifresi için sol bölümde yer alan “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Şifreleme olarak “WPA(AES)” seçiyoruz. Psk Anahtarı bölümünde modemimize en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyerek uygula butonuna basıyoruz.

Daha Detaylı ve Uygulamalı Modem Kurulum Adımlarına Aşağıdaki Youtube Kanalımız Üzerinden Ulaşabilirsiniz.

TPLİNK TD854W MODEM KABLOLU VE KABLOSUZ AYARLARINI TAMAMLADINIZ. WEB SAYFALARINIZI KAPATARAK İNTERNETE BAĞLANBİLİRSİNİZ.