ZTE ZXHN H298A ACCESS POİNT AYARLARI NASIL YAPILIR,ZTE ZXHN H298A ACCESS POİNT KURULUMU NASIL YAPILIR,ZTE ZXHN H298A AP AYARLARI,ZTE ZXHN H298A AP KURULUMU,ZTE ZXHN H298A KÖPRÜLEME,ZTE ZXHN H298A KABLOSUZ KÖPRÜLEME,ZTE ZXHN H298A KÖRÜ AYALARI,ZTE ZXHN H298A MODEMİ ACCESS POİNT YAPMA,Telekom Fiber ZTE ZXHN H298A Modem access point olarak kullanma,Ttnet ZTE Modemi access point olarak kullanmak,ZTE ZXHN H298A access point,zte zxhn h298a access point ayarlari,ZTE access point,Modemi köprü olarak Kullanm,ZTE ZXHN H298A KABLOSUZ AĞ ARTTIRMA, ZTE ZXHN H298A WİFİ ARTTIRMA

ZTE ZXHN H298A Modemler Fiber özellikli modemlerdir. ZTE ZXHN H298A Modemler Türk Telekom fiber alt yapısının olduğu alanlarda tüm servis sağlayıcılar için kullanılabilmektedir. Bu modemi internet bağlantısı için kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda ZTE ZXHN H298A Access Point Ayarlarını yaparak Ap modunda kablosuz ağınızı genişletmek için kullanabilirsiniz.

ZTE ZXHN H298A Access Point Ayarlarını bir bilgisayar üzerinden yapmanızı öneriyoruz. ZTE ZXHN H298A Modeminizi çalıştırdıktan sonra ethernet portlarının herhangi birinden alacağınız ethernet bağlantısını bilgisayarınıza bağlayınız ve sağ alt köşede yer alan ağ bağlantıları menüsünden yerel ağızı aktif ediniz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karışınıza gelen ZTE ZXHN H298A Kullanıcı adı ve şifre ekranında ZTE ZXHN H298A kullanıcı adı: admin ZTE ZXHN H298A şifre:admin yazarak oturum aç butonuna basınız.

Karşınıza yeni şifre ekranı gelecektir. Bu ekranda isterseniz admin şifresiniz değiştirerek modeme farklı bir şifre atayabilirsiniz. Ya da geç butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz. Aşağıdaki şekilde şifre değiştirme ekranı gelmiyor ise, yani yukarıda yazdığınız kullanıcı adı ve şifrenizi kabul etmiyor ise modemi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

Şifre adımlarını geçmenizin ardından gelen mesaj ekranında tamam butonuna basınız.

Köprüleme işlemine geçmeden önce modemin kablosuz ayarlarının yapılması gerekmektedir. Ekranın sol bölümünden KOLAY MENÜ-KABLOSUZ sekmelerine tıklayınız. Aşağıdaki ekranda kablosuz ağlarda görmek istediğiniz adı ve şifreyi oluşturabilirsiniz. Bu işlemi 2.4Ghz için ve 5Ghz için ayrı ayrı yapabilirsiniz. SSID bölümlerine kablosuz ağ adınızı yazınız. Bu isim access point olarak kullanacağınız isim olacağı için ana modem ismi ile aynı yapmayınız. Ya da sonunda ap,accesspoint gibi kelimeler ekleyerek hangi ağdan bağlı olduğunuzu kolayca anlayabilirsiniz. Wpa prola bölümüne en az 8 haneli içerisinde bir harf birde rakam olacak şekilde şifre belirleyiniz ve uygula butonuna basınız.

ZTE ZXHN H298A PORT YÖNLENDİRME ADIMLARI

Modemin kablosuz ayarlarının ardından modemi köprü moduna almamız gerekmektedir. KOLAY MENÜ-KOLAY BRİDGE/KÖPRÜ menülerine tıklayınız. Açıla ekranda köprü modunu açık konumuna getiriniz ve uygula butonuna basınız.

Yukarıdaki işlemlerin ardından modeminiz artık köprü moduna geçecektir. Ana modemden aldığı internet sinyalini dogrudan ethernet portlarına ve kablosuz ağ yayınına aktaracaktır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra ana modemin herhangi bir ethernet portundan aldığınız ethernet kablosunu ZTE ZXHN H298A modemi koymak istediğiniz yere kadar uzatınız. Modemden gelen bu kabloyu ZTE ZXHN H298A modemin herhangi bir lan portuna takınız. Kablosuz ağları taratınız. Kablosuz ağlarda yeni yazdığınız isim görülecektir. Şifrenizi yazarak giriş yapınız. İsterseniz ZTE ZXHN H298A modemin ethernet portlarını da kullanarak internet ağınızı arttırabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ

ZTE ZXHN H298A MODEM ÖZELLİKLERİ