ZYXEL EX3301-T0 AX1800 HOME GATEWAY AYARLARI NASIL YAPILIR? ZYXEL EX3301-T0 AX1800 HOME GATEWAY KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR? ZYXEL EX3301-T0 AX1800 HOME GATEWAY AYARLARI NASIL YAPILIR? ZYXEL EX3301-T0 TÜRK TELEKOM FİBER AYARLARI NASIL YAPILIR?

ZYXEL EX3301-T0 home gateway cihazlar Türk Telekom servis sağlayıcısı tarafından fiber alt yapı kullanan ve hızı 100 mbit ve üzerinde olan kullanıcılara verilmektedir. Daha önceki yazılarımızda ZYXEL EX3301-T0 cihaz özellikleri hakkında detaylı bilgi vermiştik. Aşağıdaki linkten ZYXEL EX3301-T0 cihaz özelliklerine ulaşabilirsiniz.

ZYXEL EX3301-T0 TEKNİK ÖZELLİKLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

ZYXEL EX3301-T0 Cihazımız sadece fiber alt yapılara kullanılabilmektedir. Bu nedenle öncelikle fiber alt yapıya sahip bir bağlantınızın olması gerekmektedir.

FİBER ALT YAPILAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yukarıdaki linklere göre bağlantınız hazır ise cihaz kurulumuna geçebiliriz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonun basınız. Karışınızı kullanıcı adı ve şifre sorun bir ekran gelecektir. Bu ekranda kullanıcı adımız ve şifremiz standart olarak küçük harflerle “admin” dir. Eğer bu şifre daha önceki kurulumlarda değiştirilmiş ise cihazı resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre giriş adımlarına geçmenizin ardından size şifrenizi değiştirmeniz isteyen bir ekran gelecektir. Bu ekranda isterseniz şifrenizi değiştirebilirsiniz. İsterseniz de ATLA butonuna basarak değiştirmeden geç yapabilirsiniz.

Karşınıza hızlı başlat ekranı gelecektir. Eğer cihaza gelen sinyalde sorun yok ise hızlı başlat adımlarını takip ederek kuruluma devam edebilirsiniz. Biz gelişmiş kurulum üzerinden devam edeceğiz. ATLA butonuna basınız.

Açılan modem arayüz ekranında ekranın sağ üst köşesindeki 3 çizgiye basınız. Sola doğru açılan menüden Ağ Ayarı- Genişbant seçeneğini seçiniz.

Karışınız genişbant ayarları yapabileceğiniz wan tablosu gelecektir. Bu ekranda İnternet sekmesinin en sağında bulunan değiştir seçeneğine tıklayınız.

ZYXEL EX3301-T0 TEKNİK ÖZELLİKLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni açılan ekranda PPP Kullanıcı adı şifre bölümlerine Türk Telekom servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Türk Telekom kullanıcısı iseniz domain adınız @ttnet olarak gömülü olarak gelecektir. Yeniden giriş yapmayınız. Eğer farklı bir servis sağlayıcı kullanıyor iseniz ok ile gösterdiğimiz BURADA seçeneğine tıklayınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Vlan bölümünde 802.1p:0   802.1q:35 yazınız. MRU bölümünde 1492 yazarak uygula butonuna basınız.

ZYXEL EX3301-T0 AX1800 HOME GATEWAY ayarlarını bu şekildedir. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz. Kablosuz olarak modemin arkasında yazan wifi adı ve şifre bilgileriniz kullanabilirsiniz. İsterseniz de aşağıdaki linkten ZYXEL EX3301-T0 AX1800 kablosuz ayarlarına ulaşabilirsiniz.

ZYXEL EX3301-T0 AX1800 KABLOSUZ AĞ ADI VE ŞİFRE DEĞİŞTİRME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ