ZYXEL P-660W-Tx MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL P-660W-Tx MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ZYXEL P-660W-T1 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

ZyXEL P-660W serisi mevcut bakır hatlar üzerinden yüksek hızlı ADSL, ADSL2 ve ADSL2+ arabirimleri ile uyumlu, hepsi bir arada ekonomik bir router’dır.  24Mbps’e (ADSL2+) varan hız seviyesi ile P-660W serisi, geleneksel ADSL ağ geçitlerine göre daha yüksek veri transferi oranları ve daha iyi bant genişliği sunmaktadır. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem üzerinde bulunan dsl ve internet ışığı yanmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcımızın adres bölümüne 192.168.1.1 yazıp entere basıyoruz. Gelen Şifre alanında;

Modem üzerinde ttnet logosu var ise ttnet ,

Modem üzerinde ttnet logosu yok ise 1234 yada boş bırakarak sisteme giriş butonuna tıklayınız.

 Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Gelen ekranda isterseniz modeminizin standart arayüz şifresini değiştirebilirsiniz. Eğer değiştirmek istemiyorsanız hiç bir şey yazmadan vazgeç butonuna basınız.

Gelen ekranda tamam diyerek ilerleyiniz.

Bu aşamada modeminizin ayarlar bölümüne ulaşmak için “Gelişmiş ayarlara gidin” seçeneğini işaretleyerek uygula butonuna basınız.

Sonunda modemimizin ayarlarını yapabileceğimiz ayarlar bölüme ulaştık. Ekranın Sol tarafında bulunan “Ağ” bölümüne tıkılayınız. Açılan alt sekmelerden “Geniş Alan Ağı” seçeneğine tıklayarak modeminizin ayarlar bölümüne ulaşınız.

Arayüz ekranında Kapsülleme olarak PPPOE ,VPI:8 VCI:35 ÇOKLAMA:LLC seçiniz. Adsl kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi yazınız. Bu işleri bitirdikten sonra sayfanın en altında yer alan uygula butonuna basarak ekranda yaptığımız değişiklikleri kaydediniz.

ZYXEL P-660W-Tx KABLOSUZ MODEM AYARLARINA AŞAĞIDAKİ VİDEOMUZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Daha Detaylı Ve Uygulamalı Modem Kurulum Adımlarına Aşağıdaki Youtube Kanalımızdan Ulaşabilirsiniz.