ZYXEL VMG8324-B10A FİBER MODEM KURULUMU

ZYXEL VMG8324-B10A FİBER MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG8324-B10A TÜRK TELEKOM MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG8324-B10A KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

ZYXEL firmasının yeni VDSL özellikli modemi Zyxel VMG8324-B10A, farklı VDSL hatları arasındaki çapraz konuşmayı veya paraziti ortadan kaldıran Vectoring teknolojisini desteklemektedir. Zyxel VMG8324-B10A hem hız hem de kapsama alanı için en iyi çözümü sağlamak için 802.11n teknolojisine sahiptir. 300Mbps’ye kadar 802.11n kablosuz veri hızlarıyla VMG8324-B10A, yüksek hızlı veri ve multimedya kullanımı için istikrarlı, güvenilir kablosuz bağlantılar sağlamaktadır.

Modemimizin teknik özelliklerini tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz.

Modem ayarlarına geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin internet bağlantı ışığı sabitlenmeyecektir.

FİBER İNTERNET BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız.

Açılan şifre ekranında;

Kullanıcı adı: “admin”

Şifre: “turktelekom” yazarak entere basınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüzü ekranımızda “Ağ Ayarı”-“Genişbant” sekmelerine tıklıyoruz

Açılan yeni sayfamızda 1.seçenek olan Myısp-Ethernet-PPPoE seçeneği üzerinde düzenle butonuna basıyoruz.

Açılan modem ayarları bölümünde Mod=Yönlendirme, Kapsülleme=PPPoE , seçiyoruz. PPP kullanııc adı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz ve uygula butonuna basıyoruz. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızı göre domain adınızı BURADAN öğrenebilirsiniz.

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Şimdi modeminizin kablosuz ayarlarınızı yapabiliriz.

 ZYXEL VMG8324 KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Modem arayüzü ana sayfasında “Ağ Ayarı”-“Kablosuz” sekmelerine tıklayınız.

Açılan kablosuz ayarları bölümünde öncelikle modeminiz kablosuz ağlarda görülecek olan kablosuz ağ adını belirliyorsunuz. Biz kendi ağımız için FREETEKNOLOJİ belirledik. Daha sonra modeminize  dışardan girişleri engellemek ve kablosuz ağ güvenliğiniz için bir şifre belirliyoruz.

Güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçiyoruz. Otomatik şifre oluştur seçeneği üzerindeki tiki kaldırıyoruz. Hemen alt bölümünde açılan şifre alanında en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirliyoruz ve kaydet butonuna basıyoruz.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını yapılandırdınız.

Detaylı Modem Kurulumuna Aşağıdaki Youtube Kanalımız Üzerinden Ulaşabilirsiniz

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

ZYXEL VMG8324-B10A FİBER MODEM KURULUMU” için 2 yorum

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: