ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX MODEM AYARLARI NASL YAPILIR? ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX WİFİ AYARLARI NASIL YAPILIR?

Normal şartlarda modeminizin otomatik kurulum özelliği bulunmaktadır. Fakat bazı durumlarda ARC-VLAX1800 modem otomatik kurulum özelliği çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda aşağıdaki adımları takip ederek modem kurulumu yapabilirsiniz.

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX MODEM ÖZELLİKLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde bulunan DSL ışığınız yanmayacaktır.

MODEM BAĞLANTILARINA BURDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınızı modem arayüzü için kullanıcı adı ve şifre sorun bir ekran gelecektir.

Kullanıcı adı: admin

şifre: turktelekom olacak şekilde giriniz.

Daha sonra şifrenizi değiştirmenizi isteyen bir ekran gelecektir. Bu ekranda isterseniz standart olarak gelen turktelekom şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz de değiştirmeden geçerek ayarları kaydedebilirsiniz.

Modem arayüz şifre adımlarını geçmenizin ardından modem ana sayfa ekranı gelecektir.  Bu ekranda numaralar ile gösterdiğimiz şekilde ilerleyiniz. AĞ-WAN-WAN AYARI seçeneklerine tıklayınız. Açılan ekranda Düzenle butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda işaretlediğimiz alanların doğruluğunu kontrol ediniz.

PVC Ayarı bölümünde Wan bağlantı tipi olarak PPPOE seçiniz. ATM Parametreleri bölümünde VPI:8 VCI:35  Kapsülleme LLC hizmet kategorisi UBR seçiniz. PTM Parametreleri bölümünde Etkin evet VLAN ID:35 seçiniz. Sayfayı aşağı doğru kaydırınız.

Hesap ayarları bölümünde kullanıcı adı ve şifre olarak servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADLARINA BURADAN ULABİLİRSİNİZ

Bu işlemlerin ardından kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX Modemin kablosuz ağ ayarları yapılmış olarak gelmektedir. İsterseniz aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi modemin arka bölümünde yer alan kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerini kullanarak bağlantı sağlayabilirsiniz.

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX Modemin kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerini değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX KABLOSUZ AĞ ADI VE ŞİFRE DEĞİŞTİRME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ