ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX WİFİ AYARLARI NASIL YAPILIR? ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX KABLOSUZ ŞİFRE NASIL DEĞİŞTİRİLİR? ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX AĞ ADI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Normal şartlarda modeminizin otomatik kurulum özelliği bulunmaktadır. ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX Modemin kablosuz ağ ayaları yapılmış olarak gelmektedir. İsterseniz modemin arka bölümünde yer alan kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerini kullanarak bağlantı sağlayabilirsiniz.

İsterseniz de göstereceğimiz adımları takip ederek modeminizin kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerini değiştirebilirsiniz.

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX MODEM ÖZELLİKLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kablosuz ayarlarınızı 2 şekilde yapabilirsiniz. Eğer evinizde bilgisayar bulunuyor ise bilgisayarınızın Ethernet portu ile modem lan portu arasına Ethernet kablonuzu takınız. Bilgisayar bulunmuyor ise kablosuz ağlardan tarama yaparak modem arka bölümünde yazan kablosuz ağ adına bağlantı kurunuz. Modem ve ayarları yapacağınız cihaz arası bağlantı kurulduktan sonra aşağıdaki adımlara devam ediniz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınızı modem arayüzü için kullanıcı adı ve şifre sorun bir ekran gelecektir.

Kullanıcı adı: admin

şifre: turktelekom olacak şekilde giriniz.

Daha sonra şifrenizi değiştirmenizi isteyen bir ekran gelecektir. Bu ekranda isterseniz standart olarak gelen turktelekom şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz de değiştirmeden geçerek ayarları kaydedebilirsiniz.

Modem arayüz şifre adımlarını geçmenizin ardından modem ana sayfa ekranı gelecektir.  Bu ekranda ekranın sol bölümünden Wİ-Fİ sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda Genel ayarlar başlığına tıklayınız.

Wİ-Fİ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir WİFİ AĞ ADI belirleyiniz.

Kablosuz ağ parolası bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük harf bir küçük harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirleyiniz ve ayarları kaydediniz.

Modeminizin kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerini bu şekilde değiştirebilirsiniz. İsterseniz ayrıca aşağıdaki ekranları kullanarak modeminizin 2.4Ghz ve 5Ghz wifi frekanslarınız aktif yada pasif edebilirsiniz.

Kanal bölümünde seçeceğiniz bir wifi kanal seçeneği ile wifi bağlantı kalitenizi ve kablosuz menziliniz arttırabilirsiniz.

Wifi Kanalları Nedir? Neye Göre Seçim Yapılır? Buradan Ulaşabilirsiniz

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX 2.4Ghz Wifi Kanal Ayarları

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX 5Ghz Wifi Kanal Ayarları;

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX modemin kablosuz ağ adı ve şifre değiştirme adımlarını inceledik. Sizde bu şekilde modeminizin standart olarak kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerini değiştirebilirsiniz.

ARCADYAN ARC-VLAX1800 11AX MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ