DLiNK DSL-2640U MODEM KURULUMU

DLiNK DSL-2640U MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? DLiNK DSL-2640U VODAFONE MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? DLiNK DSL-2640U MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? DLiNK DSL-2640U KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

D-link DSL-2640U 54Mbps 4 Port Ethernet Kablosuz ADSL2 Modem Router. ADSL Desteği :ADSL2+ (24 Mbps), ADSL2 (12 Mbps), ADSL (8 Mbps). Anten Bilgileri: Dahili Anten. Ethernet Port Sayısı: 4. Firewall Desteği :Var. Kablosuz Desteği IEEE :802.11g. Maksimum Kablosuz Performansı :54. USB Portu: Yok. VPN Desteği: VPN Pass-Through Desteği. Web tabanlı yönetim: Var

Modem özelliklerini genel hatları ile kısaca tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak giriş yapınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem arayüzüne yukarıdaki şifre ile giriş yaptığınızda modeminiz standart olarak gelen bu şifreyi değiştirmenizi isteyecektir. Aşağıdaki ekranda görüldüğü modem arayüzünüz için bir şifre belirleyiniz ve Apply butonuna basınız.

Modem arayüz şifre ekranlarını geçmenizin ardından ekranın sol bölümünde yer alan AĞ-WAN menülerine tıklayınız. Açılan sağ taraftaki ekranda PPPOE linkine tıklayınız.

Yeni açılan ekranda Bağlantı Tipi:PPPOE ,  VPI:8   VCI:35   Enkapsülasyon Modu:LLC  seçiniz. Ayarların seçili olması durumunda bir değişiklik yapmayınız.

PPP Kullanıcı adı bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgisini giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişen @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Modemi buradaki kullanıcı adı ve şifre bilgilerini doğru olarak yazarak tüm servis sağlayıcıların da kullanabilirsiniz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi de girmenizin ardından uygula butonuna basınız.

Yukarıda yapmış olduğunuz ayarların kalıcı olarak kaydedilmesi için ekranın sol alt bölümünde yer alan Sistem ve Kaydet butonu basınız.

DLiNK DSL-2640U KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Yukarıda modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Şimdi sıra modemin kablosuz ayarlarını yapılandırmaya geldi. Ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz Ağ-Temel Ayarlar menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda SSID yazan alana kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir kablosuz ağ adı belirleyiniz. Kanal bölümünde wifi sinyalinizin kapsama alanı ya da wifi kalitesi için bir kanal seçiniz.

WİFİ KANAL MODU SEÇENEKLERİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Seçim işlemlerinizin ardından uygula butonuna basınız.

Modeminizin kablosuz güvenliği için yine sol tarafta bulunan Güvenlik Ayarları sekmesine tıklayınız. Açılan Ekranda Psk şifreleme Anahtarı bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyerek Uygula butonuna basınız.

Tüm ayarlarınızın modeme kaydedilmesi için sistem-kaydet butonlarına basınız.

Tebrikler DLINK DSL-2640U modeminizin Türkçe olarak kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: