D-LiNK DSL-6740U MODEM KURULUMU

D-LiNK DSL-6740U MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? D-LiNK DSL-6740U DSMART MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? D-LiNK DSL-6740U MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? D-LiNK DSL-6740U KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

DSL-6740U Kablosuz N VDSL2 Modem Router ev veya küçük ofisiniz için uygun çok yönlü bir yüksek performanslı ağ cihazdır. DSL-6740U internete güvenli ve yüksek hızlı uzaktan bağlantı kurmak için gereken tüm fonksiyonları sağlar. Entegre kablosuz 802.11n ile ağ kablolarına gerek kalmadan birden fazla kullanıcı ile bir VDSL2 bağlantısı paylaşmak için uygundur. Modem özelliklerini kısaca tanıdık. Modem kurulumuna geçebiliriz.

Modem ayarlarına başlamadan önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olmalısınız. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı :admin

Şifre: admin 

yazarak giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında hızlı kurulum ve gelişmiş kurulum olarak ayarlarınızı yapmanız mümkündür. Biz işlem kolaylığı açısından hızlı kurulumu tercih ediyoruz.

Ekranın sol bölümünde yer alan Ana Sayfa menüsü altında “Click’n Connect “ sekmesine tıklayınız.

Açılan yeni sayfada tüm servis sağlayıcılar için ortak olan Türk Telekom alt yapı değerleri PPPOE seçiniz ve ilerleyiniz.

Açılan yeni sayfada kullandığınız internet tarifesine göre ADSL ya da VDSL seçeneğini seçiniz.

ATM- ADSL : Genellikle 24 mbite kadar olan adsl tarifelerde seçilmelidir.

PTM -VDSL : Genellikle 16 mbit ve üzerinde olan VDSL tarifeler için seçilmelidir. Tarifenize göre seçim yapmanız önemlidir. Kullandığınız tarifeyi bilmiyor iseniz internet servis sağlayıcınız ile irtibata geçebilirsiniz.

TÜM İNTERNET SERVİS SAĞLAYICILARA AİT ÇAĞRI MERKEZİ NUMARASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Seçiminizin ardından ileri butonuna basarak ilerleyiniz.

Açılan yeni sayfada servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazmanızın ardından ileri butonuna basarak ilerleyiniz.

Açılan yeni sayfada yaptığınız değişiklikleri içeren bir sayfa gelecektir. Uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Yukarıdaki ayarlardan sonra modeminiz ıp alacaktır. İnternete girip girmediğinizin kontrolü için aşağıdaki ekranda herhangi bir adrese PİNG atabilirsiniz.

D-LINK DSL-6740U KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Modeminizin kablosuz ayalarını yine iki şekilde yapabilirsiniz. Biz hızlı kurulumdan devam edelim. Yeni gelen ekranda erişim noktası seçeneğini işaretleyerek ileri butonuna basınız.

Açılan kablosuz ağ adı bölümünde SSID olarak kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirleyerek ileri butonuna basınız.

Açılan yeni bölümde ağ şifreleme metodu Korumalı seçiniz.

Ağ şifresi bölümünde Kablosuz ağınıza bir şifre belirleyiniz. Şifrenizin en az 8 haneli  içerisinde bir büyük birde küçük harf olmasına dikkat ediniz.Şifrenizi belirlemenizin ardından ileri butonuna basınız.

Açılan yeni bölümde kablosuz ağ adı ve şifrenizi içeren özet bir tablo gelecektir. Uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

TEBRİKLER D-LINK DSL-6740U dsmartnet internet modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Sayfaları kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

D-LiNK DSL-6740U MODEM KURULUMU” için 2 yorum

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: