EDİMAX AR-7186WnA MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? EDİMAX AR-7186WnA MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? EDİMAX AR-7186WnA KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Edimax AR-7186WnA.ADSL 2/2+ modem, router ve 4 port switch tek bir cihaz içinde.24Mbps ve 1Mbps kadar  downstream ve upstreamı veri hızı ile IP paylaşımı.Online oyunlar, internet konferans, video yayınları için 802.11n’de 150Mbps’ye kadar hız ile standart bir 802.11g/b router’dan daha geniş bir kapsama alanı. Maksimum güvenliği sağlamak için sanal sunucu ve DMZ özellikleri.Tek dokunuşta güvenli kablosuz ağ kurulumu için WPS (Wi-Fi Protected Setup) düğmesi. Çoklu dilde kurulum sihirbazı bulunmaktadır.

Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdık. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacağı için hattınız oturmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan modem şifre ekranında kullanıcı adı olarak “admin” şifre olarak “admin” ya da “1234” yazarak giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranında “interface Setup”- “İnternet” sekmelerine tıklayınız.

Açılan ayarlar bölümünde sırası ile işaretlediğimiz alanları VPI:8  VCI:35   PPPOE/PPPOA şeklinde doldurunuz.

Kullanıcı adı ve şifre alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınıza ait çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adları servis sağlayıcılara göre değişkenlik göstermektedir.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

PPPOE LLC seçimi ve kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi de yazdıktan sonra “SAVE” butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Kablosuz ayarlarını için aşağıdaki işlemlere devam ediniz.

EDİMAX AR-7186WnA KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem arayüzünde “İnterface Setup”- “Wireless” seçeneğine tıklayınız. Açılan ekranda SSID alanına kablosuz ağda görmek istediğiniz adı yazınız. Authentication Type bölümünde güvenlik olarak WPA2-PSK seçiniz. Pre-Shared Key alanında kablosuz ağınıza en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydediniz.

Tebrikler modeminizin kablolu be kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.