FiSHNET-AR 1101 MODEM KURULUMU

FiSHNET-AR 1101 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? MiLLENiCOM MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? DOPiNG MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? FiSHNET-AR1101 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? FiSHNET-AR 1101 DİĞER SERVİS SAĞLAYICILARDA KULLANMA AYARLARI NASIL YAPILIR?

FiSHNET-AR 1101 Modemler Millenicom servis sağlayıcısı tarafından kullanıcılara sunulan ADSL özellikli modemlerdir. FiSHNET-AR 1101 modem kablosuz özellikli bir modem olup 802.11b/g/n standartlarına uyumludur. FiSHNET-AR 1101 modeminiz ile iç mekanda 100 metre, dış mekanda ise 400 metre kadar wifi kapsama alanı oluşturmak mümkündür. Türkçe arayüz ile kolay kurulum ekranı bulunmaktadır.

Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdık. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacağı için hattınız oturmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan modem şifre ekranında kullanıcı adı olarak “admin” şifre olarak “1234” yazarak giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz sayfasında ekranın sol bölümünde yer alan “Kolay Kurulum” sekmesine tıklayınız. Açılan kolay kurulum ekranında Bağlantı tipi olarak “PPPOE” Vpı:8 Vcı:35 seçiniz.

Kullanıcı adı ve şifre alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınıza ait çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz.

fishnet modemler doping tarafından dağıtıldığı için kullanıcı adınızın sonunda @doping seçeneğini seçiyoruz. Bu modemi diğer servis sağlayıcılarında nasıl kullanabileceğiniz konusuna makalenin sonunda değineceğiz.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazdıktan sonra ayarlarınızı kaydediniz. Ayarlarınızı kaydettiğinizde kurulumda hata bulunmuyor ise “İnternet testi” bölümünde yeşil onay işareti görülecektir.

FiSHNET-AR 1101 KABLOSUZ MODEM KURULUMU

Modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Kablosuz ayarlarınız için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada kendi kablosuz ağınıza bir isim belirleyiniz. Güvenlik seviyesi olarak WPA2-PSK seçiniz. Kablosuz şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler fıshnet-ar1101 modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.

FİSHNET – AR 1101 MODEMİ DİĞER SERVİS SAĞLAYICILARINDA NASIL KULLANILIR

Modem bağlantılarınızı yukarıda belirttiğimiz gibi yapınız. Sonrasında yine modem kurulum işlemlerinizi yukarıda belirttiğimiz gibi yapınız. Kullanıcı adınızın sonunda otomatik olarak @doping gelecektir. Bu şekilde kaydediniz.

Daha sonra modeminizin arayüz ekranında sol kısımda yer alan “yönetim-ayarlar-ayarları yedekle” kısmından yaptığımız ayarların bir yedeğini alıyoruz.

Kaydettiğiniz bu yedeği bilgisayarınızda not defteri ile açınız. Not defterinde açtığınız bu yedek üzerinde arama yaparak (ctrl+f) az önce modeme girdiğiniz kullanıcı adımızı aratıyoruz. Biz kullanıcı adı olarak freeteknoloji@doping girmiştik. Kullanıcı adımızı bulduktan sonra kullanıcı adınızın sonunda yer alan @doping domain adını silerek kendi servis sağlayıcınıza ait domain adınızı yazınız.

Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adları servis sağlayıcılara göre değişkenlik göstermektedir.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan domain adınızı düzelttikten sonra not defterinde “dosya” bölümünden kaydet yapıyoruz. Daha sonra yaptığımız bu değişikliği modemimize atmamız gerekmektedir.

Yine aynı bölümleri takip ederek “yönetim-ayarlar-yedeği geri yükle” kısmından düzenleyip kaydettiğimiz dosyamızı modemimize geri yüklüyoruz. Geri yükleme işleminden sonra kullanıcı adınızın sonu arka planda değişmektedir fakat arayüz ekranında yine @doping olarak görülecektir. Bu işlemleri yapılandırarak istediğiniz servis sağlayıcı da (türk Telekom, ttnet, Superonline, turkcell, vodafone, türknet, dsmart vs..) kullanım yapabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: