EVEREST SG-1400 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? EVEREST SG-1400 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? EVEREST SG-1400 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Everest SG-1400 4 Port Adsl Router Modem. 24 mbite kadar adsl bağlantılarında kullanılabilmektedir. Modem üzerinde dört adet 10/100 Ethernet Portu bulunmaktadır. Web konfigürasyonu için kolay GUI bulunmaktadır. Tek oturumlu IPSec ve Sanal Özel Ağ (VPN) için PPTP Geçişini destekler. Ağınızda DHCP Server olarak konfigüre edilebilir. Tüm standart internet uygulamalarıyla uyumludur. Adres Filtreleme, DMZ Hosting. SNMP V4, RIP v2 & RIP v2, NAT destekler.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem ışıklarınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı:admin

Şifre:admin yazarak giriş butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek yeniden giriş yapmayı deneyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı gelecektir. Bu ekranda ana menüler içerisinden “Yapılandır” menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda ad bölümüne servis sağlayıcınızın adını yazabilirsiniz. Tip olarak PPPOE seçili olmalıdır. PPP kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresinizi yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adresine Buradan Ulaşabilirsiniz

vpı:8 vcı:35 seçerek ayarları uygula butonuna basınız. Sonrasında modeminizin yapmış olduğunuz ayarlar ile bağlantı kurması için bağlan butonuna basınız.

Modem üzerinde yapmış olduğunuz tüm ayarların modem arayüzüne kaydedilmesi için ekranın sol bölümünde yer alan “Hepsini Kaydet” butonuna basarak ayarlarını kaydediniz.

Kayıt işlemlerini tamamlamadan modeminizi kapatıp açmamanızı öneririz. Kayıt işlemleriniz sona erdiğinde modeminiz yeniden başlamaz ise modem arkasında yer alan açma kapama butonu yardımı ile modeminizi yeniden başlatabilirsiniz. Modem kurulum işlemleriniz tamamlanmıştır. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.