EVEREST SG-1250 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? EVEREST SG-1250 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? EVEREST SG-1250 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

EVEREST SG-1250 modemler ADSL özellikli modemler olup 24 mbite kadar adsl bağlantılarında kullanılabilmektedir. Brige/Router ve gerçek ADSL2/2++ Destekler. 1 adet Usb 1 adette ethernet portu bulunmaktadır. Kullanıcıya dost arabirim, popüler Server/Browser moduna uygundur. ANSI T1.413 BASKI 2 .ITU-T G.9992.1 (G.dmt).ITU-T G.9992.2 (G.Lite)

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem ışıklarınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak oturum aç butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz. Fabrika ayarlarına aldığınız modeminiz ile yeniden giriş deneyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı açılacaktır. Açılan web arayüzünde kurulum işlemlerinizi hızlı kurulum ve Ara birim kurulum olmak üzere iki şekilde de yapabilirsiniz. Biz işlemlere hızlı kurulum üzerinden devam edeceğiz. Hızlı Kurulum menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Sihirbazı Çalıştır butonuna basınız.

Açılan ekranda ileri butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda saat dilimlerinden ülkemize ait saat dilimini seçerek ileri butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada tüm servis sağlayıcılar için ortak alt yapı değerleri olan PPPOE/PPPOA seçeneğini işaretleyerek ileri butonuna basınız.

Karşınıza gelen ekranda kullanıcı adı ve şifre ekranında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresi yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Vpı:8 Vcı:35 olarak Bağlantı tipi PPPOE LLC seçerek ileri butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda ayarlarınızı tamamlayarak ileri butonuna basınız.

Ayarlarınız tamamlandı. Modem üzerinde yer alan adsl ve internet ışığınıza göre internet bağlantısı yapabilirsiniz.