EVEREST SG-1850 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? EVEREST SG-1850 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? EVEREST SG-1850 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Tip: ADSL MODEM,   Bağlantı Şekli : ETHERNET,   ADSL 2+ Desteği: VAR   İnternet Erişim Tipi : ADSL ,  Veri Transfer Hızı: 300MBPS ,  Radyo Frekansı : 2.4 GHZ,  Ethernet Arabirimi: 10/100Mbps , ADSL 2+ Desteği: VAR, Modem Türü : ADSL Modem Açıklama Kablosuz Adsl 2/2+ Modem, Bağlantı Tipi Ethernet, Port Sayısı 4Port 300Mbps

Modem özelliklerini genel hatları ile tanığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasında yer alan bağlantıların doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl ışığı yanmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz modem kurulumuna geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında daha önce bir değişiklik yapmadıysanız;

Kullanıcı adı: admin

Şifre: admin

yazarak enter butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmiyor ise modem arkasında yer alan reset butonuna basarak ayarlarınızı sıfırlayınız.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı gelecektir. Bu ekranda “Hızlı Kurulum” menüsüne basınız.

Açılan ekranda standart olarak VPI:8 VCI:35 ENKAPSÜLASYON:LLC , BAĞLANTI MODU:PPPOE seçiniz. PPP Ayarları Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezi ile görüşebilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Çağrı Merkezi Numarasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adınızın sonunda yer alan servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız. Her servis sağlayıcının kendisine ait domain adı bulunmaktadır.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Bu işlemlerin ardından sol alt köşede yer alan “sonraki” butonuna basınız.

Yukarıdaki işlemlerde modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Şimdiki ekranda modeminizin kablosuz ayarlarını tamamlıyor olacağız.

EVEREST SG-1850 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Açılan ekran WLAN etkinleştir seçeneğini işaretleyiniz. SSID bölümünde kablosuz ağınız için bir isim belirleyiniz. Şifreleme bölümünde güvenlik seçeneği olarak WPA2(TKİP) seçiniz. Wpa kimlik doğrulama modu bölümünde Kişisel(önceden paylaşılmış anahtar) seçeneğini işaretleyiniz. Format olarak Parola seçiniz.

Önceden paylaşılmış anahtar bölümünde en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve “sonraki” butonuna basınız.

Yeni açılan sayfada yapmış olduğunuz değişiklikleri gösteren bir özet ekran gelecektir. Yaptığınız ayarları kontrol ederek “Değişiklikleri Uygula” butonuna basınız

Tebrikler EVEREST SG-1850 modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.