HUAWEİ HG532e MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR,HUAWEİ HG532e KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR,HUAWEİ HG532e MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR,HUAWEİ HG532e TTNET MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR

HUAWEİ HG532e Modemler TTNET kampanyalarında verilen 4 portlu,ADSL özellikli modemlerdir. Modem üzerinden 24 mbite kadar dsl bağlantısı yapılabilir. HUAWEİ HG532e modem tüm servis sağlayıcılarda kullanılabilmektedir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantıların doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde yer alan ADSL ışığınız sabit olarak yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulama devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı bölümüne  “admin”  şifre bölümüne “ttnet” yazarak giriş yap butonuna basınız.

Açılan “Kolay Kurulum”  ekranında Bağlantı Tipi olarak PPPOE seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre ekranında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Modem ilk kurulumunda @ttnet domaini gömülü olarak gelecektir. Eğer Türk Telekom servis sağlayıcısı kullanıyor iseniz bu bölümü @ttnet olarak seçebilirsiniz. Eğer farklı bir servis sağlayıcı kullanıyor iseniz ok ile gösterdiğimiz alana “TTNET dışında bir internet servis sağlayıcı ile kullanmak için Tıklayınız” seçeneğini tıklayabilirsiniz. Açılan alanda kendi servis sağlayıcınıza ait kullanıcı adı ve @domain adını yazabilirsiniz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

HUAWEİ HG532e KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda kablosuz ayarları bölümü gelecektir. Bu ekranda Kablosuz Ağ Adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirleyiniz. Güvenlik seviyesi olarak WPA-PSK/WPA2-PSK seçiniz. Kablosuz şifre alanında En az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf olacak şekilde bir şifre belirleyiniz ve uygula butonuna basınız.

Tebrikler HUAWEİ HG532e Modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.Modem arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI KURULUM ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ