HUAWEi HG556A MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? HUAWEi HG556A VODAFONE MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? HUAWEi HG556A MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

HUAWEI HG556a 300 Mbps kablosuz yönlendirici, ADSL teknolojisini kullanan bir ev ağ geçididir. Yüksek hızlı WAN arayüzüne ek olarak, HUAWEI HG556a ayrıca, iş terminallerinin esnek LAN ağını kolaylaştırmak ve ev terminalleri arasında çalışmayı kolaylaştırmak için bol miktarda LAN arabirimi sağlar. Bir yazıcıya USB 2.0 ana bilgisayar arayüzü üzerinden bağlandığında bir yazıcı sunucusu olarak işlev görebilir. Ayrıca USB çubuğu, USB sabit disk ve USB kart okuyucu gibi birden fazla USB cihazını da destekler.

HUAWEi HG556A MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?: ADSL ve Modem ve 3G kablosuz yönlendirici ve yazıcı sunucusu olarak çalışır. ADSL modem yönlendiricidir. Kablosuz ADSL modemdir. 300 Mbps 3G kablosuz yönlendirici/dahili ADSL2 + 64 M bellek. WIFI 3G yönlendirici/dahili ADSL2 +

HUAWEi HG556A Modem Özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre HUAWEi HG556A VODAFONE MODEM AYARLARI adımlarına geçebiliriz.Modem kurulum adımlarına geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz üzerinde bulunan DSL ışığınız yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebilirsiniz. Web tarayıcınızın adres bölümüne 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

HUAWEi HG556A Standart Kurulum girişi için;

HUAWEi HG556A Kullanıcı adı: vodafone

HUAWEi HG556A Şifre: vodafone       yazınız.

HUAWEi HG556A Gelişmiş Kurulum girişi için;

HUAWEi HG556A Kullanıcı adı:admin

HUAWEi HG556A Şifre: voda556a     yazınız ve oturum aç butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan VODAFONE MULTİ İNTERNET modem arayüz ekranında ekranı sol bölümünde yer alan ROUTER -WAN butonuna basınız. Yeni açılan sayfada wan bağlantı listesi içerisinde en solda bulunan Düzenle butonuna basınız.

Açılan yeni ekranda VPI:8 VCI:35 Hizmet Kategorisi olarak UBR Without PCR seçerek İleri butonuna basınız.

Yeni sayfada Protokol Parametreleri içerisinde PPP over  Ethernet (PPPOE) seçiniz.

Encapsulation Modu olarak LLC/SNAP-BRİDGİNG seçerek ileri butonuna basınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılarına göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizin ardından herhangi bir değişiklik yapmadan ileri butonuna basınız.

Açılan bölümde değişiklik yapmadan ileri butonuna basınız

Açılan yeni ekranda yapmış olduğunuz değişiklikleri içeren özet bir tablo gelecektir. Kaydet butonuna basarak işlemi tamamlayınız.

Modem ayarlarınız da yapmış olduğunuz değişikliklerin modem kaydedilmesi için son olarak KAYDET/YENİDEN BAŞLAT butonuna basınız. Sonrasında çıkan ekranda tamam butonuna basınız.

Tamam butonuna bastığınızda aşağıdaki şekilde bir ekran gelecektir. Modeminiz kendini kapatarak yeniden başlayacaktır. Modem ışıklarınızın yanmasının ardından internet bağlanabilirsiniz.

Tebrikler HUAWEi HG556A VODAFONE modeminizin HUAWEi HG556A MODEM AYARLARI, HUAWEi HG556A KABLOSUZ MODEM AYARLARI adımlarını tamamladınız. HUAWEi HG556A Kablosuz ayarları için wifi bölümünde ilerleyebilirsiniz. Ya da modem arka bölümde yer alan kablosuz şifreyi kullanabilirsiniz.