HUAWEİ HG658C MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? HUAWEİ HG658C VODAFONE MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? HUAWEİ HG658C KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR? HUAWEİ HG658C MODEM ŞİFRESİ NEDİR? HUAWEİ HG658C VODAFONE KURULUMU NASIL YAPILIR? VODAFONE MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Huawei HG658c Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve
bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz.
Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminize dsl sinyali ulaşmayacağı için internet bağlantısı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan ekranda modem vodafone servis sağlayıcısı tarafından temin edildiği için standart olarak;

Huawei HG658c Kullanıcı Adı: vodafone

Huawei HG658c Şifre : vodafone

yazarak enter butonu basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Huawei HG658c modemi resetledikten sonra aşağıdaki kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile yeniden giriş yapabilirsiniz.

Modem şifre ekranını geçmenizin ardından karşınıza Huawei HG658c kolay kurulum ekranı gelecektir. Bu ekranda sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız.

Bağlantı tipi bölümünde PPPOE seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Hatırlamıyor iseniz aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kullanıcı adınızın sonunda eğer Vodafone kullanıcısı iseniz @vodafone seçiniz. Eğer farklı bir servi sağlayıcı kullanıyor iseniz hemen şifre bölümünün altında yer alan “Başka bir internet servis sağlayıcı ile kullanmak için tıklayınız” butonuna basınız. Açılan ekranda kullanmış olduğunuz servis sağlayıcısına göre kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresini yazınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Huawei HG658c Kablosuz Ayarları

Kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı giriniz. Güvenlik seviyesi bölümünde WPA-PSK/WPA seçiniz. Kablosuz şifre bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf içerecek şekilde bir kablosuz şifre belirleyiniz. İşlemlerin ardından uygula butonuna basınız.

Tebrikler HUAWEİ HG658C modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web tarayıcı ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.