TP LİNK ARCHER C5V WİFİ ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR, TP LİNK ARCHER C5V KABLOSUZ ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR, TP LİNK ARCHER C5V WİFİ ŞİFRE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR, TP LİNK ARCHER C5V KABLOSUZ, TP LİNK ARCHER C5V WİFİ, TP LİNK ARCHER C5V 2.4GHZ AYARLARI, TP LİNK ARCHER C5V 5GHZ AYARLARI, TP LİNK ARCHER C5V ARAYÜZ ŞİFRESİ, TP LİNK ARCHER C5V MODEM ŞİFRESİ, TP LİNK ARCHER C5V KABLOSUZ ŞİFRE, TP LİNK ARCHER C5V ŞİFRE DEĞİŞTİRME

TP LİNK ARCHER C5V Modemler 2.4ghz ve 5ghz wifi frekans bandına sahip kablosuz fiber modemlerdir. Modemin kablosuz şifresi ilk kurulum sırasında değişiklik yapılmadı ise modem arkasında yazmaktadır. TP LİNK ARCHER C5V kablosuz şifresini aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca yapabilirsiniz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında TP LİNK ARCHER C5V kullanıcı adı:admin  TP LİNK ARCHER C5V şifre:admin yazarak oturum aç butonuna basınız. Eğer yeni ekran gelmiyor ise modem arayüz şifresi ilk kurulum sırasında değiştirilmiş anlamına gelmektedir. Bu durumda modemi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Fabrika ayarlarına alınan modem yeniden kurulmalıdır.

TPLİNK ARCHER C5V MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADNA ULAŞABİLİRSİNİZ

Giriş şifre adımını geçmenizin ardından açılan yeni şifre ve şifre doğrula ekranında isterseniz yukarıdaki fabrikasyon şifresini değiştirebilirsiniz. İsterseniz geç butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Açılan modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan KABLOSUZ AYARLARI-TEMEL AYARLAR menülerine tıklayınız. Bu ekranda modeminizin 2.4Ghz ve 5Ghz wifi bantları için ayrı ayrı ayar yapmanız gerekmektedir.

TP LİNK ARCHER C5V 2.4ghz WİFİ AYARLARI

SSID Bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirleyiniz. SSID şifre bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük bir de küçük harf olacak şekilde rakamlardan oluşan bir TP LİNK ARCHER C5V kablosuz şifresi belirleyiniz.

Kanal bölümünde seçeceğiniz kanal modu frekansı ile wifi çakışmalarını engelleyebileceğiniz gibi kablosuz ağınızın kalitesini de arttırabilirsiniz. Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Wi-Fi FREKANSLARI VE KANAL MODU HIZ İLİŞKİSİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

TP LİNK ARCHER C5V 5ghz KABLOSUZ AYARLARI

SSID Bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirleyiniz. SSID şifre bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük bir de küçük harf olacak şekilde rakamlardan oluşan bir TP LİNK ARCHER C5V kablosuz şifresi belirleyiniz. Kanal bölümünde seçeceğiniz kanal modu frekansı ile wifi çakışmalarını engelleyebileceğiniz gibi kablosuz ağınızın kalitesini de arttırabilirsiniz. Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

WİFİ KOPMA SORUNU KABLOSUZ KOPMA SORUNU WİFİ KANAL SEÇİMİ

İsterseniz modeminizi Access pointe çevirerek kablosuz ağınızı genişletebilirsiniz.

TPLİNK ARCHER C5V ACCESS POİNT AYARLARI

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI BİLGİYE AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ