Pirelli DRG A226G MODEM KURULUMU

Pirelli DRG A226G MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? Pirelli DRG A226G MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? Pirelli DRG A226G KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? Pirelli DRG A226G MODEM ŞİFRESİ NEDİR? Pirelli DRG A226G ARAYÜZ AYARLARI NASIL YAPILIR?

City+ CWDM & DWDM Multiservice Platform.City8™ Multiservice Platform.2 FXS girişli.1 FXO girişi.Daha geniş kapsama alanı.802.11g/b kablosuz standardı.4 Port 10/100 switch.1 Port WAN(kablo modem için) ADSL/ADSL2/ADSL2+ Standartlarını destekler.Qos özelliği ile ihtiyaca göre trafik önceliklendirme.Usb Print server desteği.Usb Disk Desteği (nas).Vpn.WEP,WPA ve WPA2 kablosuz güvenlik.Tek tuşla güvenlik ayarları.SPI Firewall ve DOS koruması.URL filtreleme,Cookie anahtar kelime,ActiveX Bloklama. MAC ve IP adres Filtreleme.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde bulunan DSL ışığı yanmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak modem arayüz ekranını açınız. Karşınızı gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin  şifre olarak veriyona göre değiştiği için aşağıdaki şifreleri denemeniz gerekmektedir.

Pirelli DRG A226G Kullanıcı adı: admin

Pirelli DRG A226G Şifre: admin, ttnet, superonline ,password

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre ekranın geçmenizin ardından modem arayüz ekranı açılacaktır. Ekranın sol bölümünde yer alan Pirelli DRG A226G Hızlı Kurulum bölümüne tıklanır.

Yeni açılan ekranda kablolu ve kablosuz ayarlarımız sırası ile yapılacaktır. Açılan hızlı kurulum ekranında Protokol PPPOE seçilir. Oturum açma kullanıcı adı ve şifre bölümüne servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Vpı:8 Vcı:35 ve Kapsülleme olarak LLC seçiniz.

Pirelli DRG A226G KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modeminizin kablosuz ayarları için Kullanıcı adı Şifrenin girildiği kısmın altında bulunan Kablosuz bölümünden, Kablosuz Ağı Etkinleştir seçiniz. Kablosuz Ağ adı (SSID) bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı yazınız. Güvenlik bölümünde WPA seçiniz. Ortak Kullanım Anahtar bölümüne en az 8 haneli içerisinde büyük ve küçük harflerden oluşan bir kablosuz güvenlik şifresi oluşturunuz ve ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler Pirelli DRG A226G modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web tarayıcı ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: