TENDA V1200 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TENDA V1200 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA V1200 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA V1200 MODEM ŞİFRESİ NEDİR? TENDA V1200 5GHZ AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA V1200 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TENDA V1200 ADSL AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA V1200 VDSL AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TENDA MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırılması gerekmektedir. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem kurulumunu cep telefonundan yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

CEP TELEFONUNDAN KABLOSUZ MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında TENDA V1200 Kullanıcı adı:admin  TENDA V1200 Şifre:admin yazarak giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem arayüz şifre adımlarını geçmenizin ardından modem konfigrasyon ekranı açılacaktır. Başlangıçta İngilizce olarak gelebilir. Bu durumda sağ üst köşedeki bölümden Türkçe’ye alabilirsiniz.

Açılan arayüz ekranında Link Tipi bölümünde kullanmış olduğunuz internet hattı tarifenize göre ok işaretinin olduğu bölüne tıklayarak ADSL ya da VDSL seçiniz. Bağlantı tipi olarak PPPOE seçiniz.

Kullanıcı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Modeminizin internet ayarları tamamlandı. Sıradaki işlem modemin 2.4Ghz ve 5Ghz kablosuz ayarlarını yapılandırmak olacaktır. Sayfayı aşağı doğru kaydırınız.

Modeminiz kablosuz ağ bağlantısı olarak 2.4Ghz ve 5Ghz wifi bağlantılarını desteklemektedir. İnternet bağlantısı için kullanacağınız cihazlarda da 5 ghz desteği bulunuyor ise kaliteli bir wifi bağlantısı oluşturabilirsiniz.

5GHZ Wifi bandı hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz

2.4Ghz bölümünde kablosuzu etkinleştir seçeneğini işaretleyiniz. Ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir wifi adı giriniz. Kablosuz anahtarı bölümüne en az 8 haneli içerisinde bir büyük bir küçük harf olacak şekilde rakamlardan oluşan bir şifre belirleyiniz.

5Ghz bölümünde kablosuzu etkinleştir seçeneğini işaretleyiniz. Ağ adı bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir wifi adı giriniz. Kablosuz anahtarı bölümüne en az 8 haneli içerisinde bir büyük bir küçük harf olacak şekilde rakamlardan oluşan bir şifre belirleyiniz. Eğer elinizde 5ghz bağlantı destekli bir alıcı cihaz yok ise bu bölümü pasif edebilirsiniz. İşlemlerin ardından Tamam butonuna basınız.

TENDA V1200 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Tebrikler TENDA V1200 Modem ayarlarını tamamladınız. Web tarayıcı ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI MODEM AYARLARI EKRANINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ