INCA IM-310NX 300MBPS KABLOSUZ-N 4 PORT ADSL2+ MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? INCA MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? İNCA MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? İNCA KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? INCA IM-310NX MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? INCA IM-310NX KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR? INCA IM-310NX MODEM ŞİFRESİ NEDİR? INCA IM-310NX ARAYÜZ ŞİFRESİ NEDİR? INCA IM-310NX KABLOSUZ AYARLAR

INCA IM-310NX Modemler adsl2 özellikli modemlerdir. INCA IM-310NX modem üzerinden 24 mbite kadar adsl bağlantısı yapılabilmektedir. INCA IM-310NX modem üzerinde çift anten bulunmaktadır. INCA IM-310NX modem ile kablosuz 300 mbite kadar veri alış verişi yapılabilmektedir.

INCA IM-310NX Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımların geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırılması gerekmektedir. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem kurulumunu cep telefonundan yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

CEP TELEFONUNDAN KABLOSUZ MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı:admin şifre:admin yazarak oturum açın butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan web arayüz ekranında, ekranın sol üst bölümünde bulunan Kolay Kurulum menüsüne tıklayınız. Açılan kolay kurulum ekranında VPI:8  VCI:35 KANAL MODU:PPPOE seçiniz. Kullanıcı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemlerin ardından uygula butonuna basınız. Tebrikler kurulum tamamlandı ekranı geldiğinde işlem tamamlanmış olacaktır.

Not: Bazı durumlarda birden fazla pppoe eklenmiş ise yapmış olduğunuz işlem sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Bu durumda ekranın sol bölümünde yer alan internet kurulum menüsüne tıklayınız. Açılan ekranın al bölümünde yer alan birden fazla pppoe oluşturulmuş ise bunları tek tek silin ve yukarıdaki işlemleri tekrarlayın.

INCA IM-310NX KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Ekranın sol bölümünden Kablosuz Yönetimi menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Kablosuz Ağ sekmesinde Kablosuz ağ durumunu aç olarak işaretleyiniz. Kablosuz Ağ Adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Kanal bölümünde seçeceğiniz kanal modu ile kablosuz sinyalinizi kısa mesafede kaliteli hale getirebilir ya da kablosuz ağ kapsama alanın genişlemesini sağlayabilirsiniz.

KABLOSUZ KANAL MODU NASIL SEÇİLİR BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İşlemlerin ardından kaydet butonuna basınız.

Kablosuz şifre ayarlarınız için yine Kablosuz Yönetimi menüsü altında Şifre sekmesine tıklayınız. Kimlik doğrulama türü bölümünden WPA-PSK seçiniz. Kablosuz şifre bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf olacak şekilde kablosuz şifre belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler INCA IM-310NX modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web kurulum ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.