TENDA V300 MODEM KURULUMU

TENDA V300 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TENDA V300 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TENDA V300 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA V300 VDSL MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? TENDA V300 ADSL MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Tenda V300 4Port WiFi-N 300Mbps VDSL Modem. V300; 100Mbps’ye kadar veri indirme akışı sağlayan hızlı VDSL2 Modem fonksiyonunu, 300Mbps kablosuz Router ve tek aygıtta 4 porlu switch özelliklerini bir arada sunmaktadır. 2 harici High Gain her yöne elverişli anteni sayesinde çok geniş bir kablosuz sinyal kapsama alanı sağlar. V300; telefon kablosu, ethernet kablosu dahil çoklu bağlantı türlerini ve 3G/4G program kilidi yedeğini destekleyebilir. Gelişen teknoloji, artan kullanıcı ihtiyaçları ile birlikte fiber alt yapı tüm bölgelerde yaygınlaşmaya başlamış durumdadır. Fiber alt yapının gelmesi ile birlikte fiber modem ihtiyacı da doğmuştur. Bugün ki yazımız da modem satış noktalarından kolayca ve ucuz bir şekilde temin edebileceğiniz Tenda V300 VDSL modem kurulumunu inceleyeceğiz

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem buluşmama, ıp alamama ya da kopma problemi gibi çeşitli arıza durumları yaşanabilmektedir.

MODEM BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak entere basınız. Açılan şifre ekranında kullanıcı adı ve şifre olarak “admin” -“admin” yazarak giriş yap butona basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem altında yer alan reset butonu üzerinden modeminizi fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmemizin ardından modem arayüz ekranı gelecektir. Bu ekranda sırası ile;

Link Türü bölümünde internet bağlantı teknolojinize göre adsl ya da vdsl seçiniz. Fiber yada Hiper tarifeler kullanıyor iseniz VDSL, adsl tarifeler için ADSL seçiniz.

Bağlantı Türü bölümünde PPPOE seçiniz.

Kullanıcı adı ve şifre alında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini giriniz. Kullanıcı adınızı bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Servis sağlayıcı çağrı merkezi numaralarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını yazınız.

Servis sağlayıcılarına göre domain adlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

TENDA V300 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Sayfayı aşağıda doğru kaydırdığınızda kablosuz ağ bölümünde kablosuz ağınıza bir isim belirleyiniz. Daha sonra kablosuz ağınızı dışarıdan girişlere karşı korumak için en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

Yaptığınız bu işlemlerden sonra Tamam butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

Tebrikler Tenda v300 modeminizin Tenda v300 vdsl modem kurulumu, Tenda v300 adsl modem kurulumu ve Tenda v300 kablosuz modem ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: