TP-LiNK VN020-F3 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP-LiNK VN020-F3 DSMARTNET MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? TP-LiNK VN020-F3 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? TP-LiNK VN020-F3 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

TP-LiNK VN020-F3 Modemler dsmartnet servis sağlayıcısı tarafından kampanya kapsamında sunulmuştur. TP-LiNK VN020-F3 modemler vdsl özellikli modemler olup 100 mbite kadar olan hiper ve fiber tarifelerde kullanılabilmektedir. TP-LiNK VN020-F3 modemler kablosuz modemlerdir. Üzerinde bulunan çift anten ile 300 mbite kadar wifi sinyali alınabilmektedir. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde yer alan dsl ışığınız sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebilirsiniz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında Kullanıcı adı:admin  Şifre: dsmart yazarak oturum aç butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Giriş şifre ekranını geçmenizin ardından modem arayüz şifrenizi değiştirmenizi isteyen yeni bir ekran gelecektir. İseniz bu ekranda yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. İsterseniz de Atla Butonuna basarak bu adımı geçebilirsiniz.

Şifre adımlarını geçmenizin ardında modem arayüz ekranı gelecektir. Bu ekranda Hızlı Kurulum menüsüne tıklayınız.

Bölge ve zaman diliminde yer alan bilgileri sabit bırakarak İleri butonuna tıklayınız.

Yeni açılan ekranda kullandığınız servis sağlayıcıya göre kendi internet paket tipinizi seçiniz ve ileri butonuna basınız.

Karışınıza gelen yeni ekranda İnternet bağlantı türü olarak PPPOE seçiniz. Kullanıcı adı ve parola bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sorunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İşlemlerin ardından ileri butonuna basınız.

TP-LiNK VN020-F3 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Karşınıza gelen yeni ekranda modeminizin kablosuz ayarlarını yapılandıracağız. SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz ağ adını yazınız. Parola bölümünde wifi güvenliğiniz için en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harften oluşan bir şifre belirleyiniz ve ileri butonuna basınız

Yapmış olduğunuz ayarların kaydı ve internet bağlantı testi için kısa bir süre bekleyiniz.

Son olarak yukarıda yaptığınız değişiklikleri içeren özet bir ekran gelecektir. Bu ekranda kablosuz ağ bilgilerinizi ve modeminizin ıp alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Bitir butonuna basınız.

Tebrikleri TP-LiNK VN020-F3 dsmart modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız.  Sayfaları kapatarak internete bağlanabilirsiniz