VESTEL DGW9000 KABLOSUZ ŞİFRE DEĞİŞTİRME

VESTEL DGW9000 KABLOSUZ ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR, VESTEL DGW9000 WİFİ ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR, VESTEL DGW9000 MİSAFİR AĞI NASIL OLUŞTURULUR,

VESTEL DGW9000 Cihazlar fiber alt yapıda kullanılan routerlardır. Siz ilk kurulum sırasında herhangi bir değişiklik yapmadı iseniz modemin arkasında yer alan kablosuz adı ve şifresini kullanarak cihaza bağlantı yapabilirsiniz.

VESTEL DGW9000 Cihaz ayarlarını daha önceki yazılarımızda paylaşmıştık. İsterseniz aşağıdaki linkten VESTEL DGW9000 router ayarlarına ulaşabilirsiniz.

VESTEL DGW9000 AYARLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

VESTEL DGW9000 Cihazın kablosuz ayarlarını iki şekilde yapabilirsiniz. Cihazın eğer mevcut kablosuz adı ve şifresini biliyorsanız cihaza kablosuz olarak bağlanabilirsiniz. Eğer cihazın kablosuz şifresini unuttuysanız Ethernet üzerinden bağlantı yapmanız gerekmektedir. Modeminiz ile bilgisayarınız arasına Ethernet kablosu bağlayınız. Bilgisayarınız ağ bağlantılarından Ethernet bağlantısını aktif ediniz. Bağlantı işlemlerini yapmanızın ardından aşağıdaki adımları yapabilirsiniz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan modem kullanıcı adı ve şifre bölümlerine;

VESTEL DGW9000 kullanıcı adı:admin

VESTEL DGW9000 şifre:admin

yazarak oturum aç butonuna basınız.

Eğer şifrenizi kabul etmiyor ise cihazı resetleyerek fabrika ayarlarına almanız gerekmektedir. Reset sonrası tüm ayarlarınız sıfırlanacaktır.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

VESTEL DGW9000 Modem arayüz ilk şifre adımlarını geçmenizin ardından yeni şifre değişim ekranı gelecektir. Bu ekranda isterseniz aşağıdaki şekilde modem arayüz şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Modemin şifre adımlarını geçmenizin ardından aşağıdaki şekilde modem menüsü gelecektir. Bu ekranda KABLOSUZ sekmesine tıklayınız. Açılan mevcut ssıd ler listesinde şuanda modeminizde aktif olan yada daha önce ayarlanmış olan kablosuz ağ listesi çıkacaktır. Bu listeden şifresini ya da kablosuz adını değiştirmek istediğiniz SSID ismine tıklayınız. Modeminiz 2,4Ghz ve 5Ghz olmak üzere iki wifi bandına sahiptir. Şifresini değiştirmek istediğiniz wifi bandı hangisi ise ona tıklayınız.

Eğer bu listedekilerin haricinde yeni bir ağ adı oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki yeni ssıd bölümün yeni bir ağ oluşturabilirsiniz.

Şifresini değiştirmek istediğiniz ağ adına tıkladığınızda aşağıdaki şekilde ağ adı ve parola alanı gelecektir. Bu alanda değiştirmek istediğiniz ağ adını ve şifresini aşağıdaki alanlara yazıp kaydedebilirsiniz.

VESTEL DGW9000 cihazın kablosuz ağ adı ve şifre bilgilerini değiştirdiniz. Oluşturmuş olduğunuz yeni ağı tarattırarak yeni şifreniz ile bağlantı yapabilirsiniz.