VESTEL DGW9000 HOME GATEWAY KURULUMU NASIL YAPILIR?, VESTEL DGW9000 HOME GATEWAY KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR?, VESTEL DGW9000 HOME GATEWAY ŞİFRESİ NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

VESTEL DGW9000 HOME GATEWAY cihazları otomatik kurulum özelliğine sahip cihazlardır. Siz işlem yapmasınız da cihaz yazılım ve ayarlarını otomatik olarak çekmektedir. Bazı durumlarda kurulum başarısız olabilir. Aşağıdaki adımları kontrol ederek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Cihaz kurulumuna geçmeden önce bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda cihazın internete erişim sağlamayacaktır.

FİBER İNTERNET BAĞLANTI ŞEMALARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Fiber bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan modem arayüz şifre ekranında Kullanıcı adı: admin  şifre: admin  yazarak oturum aç butonuna basınız. Eğer şifrenizi kabul etmiyor ise cihazı fabrika ayarlarına almanız gerekmektedir. Modemin arka bölümünde yer alan reset butonu yardımı ile cihazı fabrika ayarlarına alabilir işlemi tekrar deneyebilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Giriş şifre adımını geçmenizin ardından karşınıza modem arayüz ekranı gelecektir. İsterseniz aşağıdaki alandan modem arayüz şifresini değiştirebilirsiniz.

Açılan cihaz arayüzünde AYAR-BAĞLANTILAR menülerine tıklayınız. Açılan bağlantılar ekranında internet seçeneğine tıklayınız.

Açılan ekranda sadece işaretlemiş olduğumuz alana servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazmanız yeterli olacaktır. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazarak kaydet butonuna basınız.

VESTEL DGW9000 HOME GATEWAY KABLOSUZ AYARLARI

Yukarıdaki işlemlerin ardından KABLOSUZ menüsüne tıklayınız. Karşınıza cihaz üzerinde yüklü mevcut SSID ler ve yeni oluşturabileceğiniz SSID alanı çıkacaktır. Bu alanda isterseniz yeni kablosuz ağ oluşturabilirsiniz. İsterseniz de mevcut ssıd ler üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.  İstediğiniz ssıd leri işaretleyip etkinleştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde işaretleyip silebilirsiniz. Oluşturulmuş olan aşağıdaki ssıdler den 2.4Ghz ve 5Ghz için kullanım durumuna göre düzenleme yapabilirsiniz. Bir tanesine tıklayınız.

Açılan ekranda Kablosuz adı ve Parola alanlarına kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir isim belirleyiniz ve yine kablosuz ağlarda kullanmak istediğiniz en az 8 haneli içerisinde bir büyük bir küçük harf olacak şekilde şifre belirleyerek kaydet butonuna basınız.

VESTEL DGW9000 HOME GATEWAY cihaz ayarlarınız bu kadar. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz. İsterseniz aşağıdaki video içeriğimizden detaylı inceleme yapabilirsiniz.

1 Yorum


Comments are closed.