ZTE ZXDSL 931 WII MODEM KURULUMU

ZTE ZXDSL 931 WII MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZTE ZXDSL 931 WII MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ZTE ZXDSL 931 WII KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

ZTE ZXDSL 931 WII Modemler VDSL özellikli modemler olup 100 mbite kadar bağlantı sağlanabilmektedir. Modem üzerinde yer alan 4 port ile çok bağlantı yapılabilmektedir. ZTE ZXDSL 931 WII TTNET logolu modemler TTNET servis sağlayıcısı tarafından kampanya kapsamında kullanıcılara ücretsiz olarak verilmiştir. Ayrıca ZTE ZXDSL 931 WII modemler TTNET logosuz olarak dışarıdan da satın alınabilmektedir. Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde yer alan dsl ve internet ışığı sabitlenmeyeceği için modeminiz ıp almayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapıyoruz.

TTNET LOGOLU MODEMLERDE:KULLANICI ADI :   admin, ŞİFRE: ttnet

TTNET LOGOLUSUZ MODEMLERDE:KULLANICI ADI : root, ŞİFRE: admin

yazarak modemin arayüzüne ulaşıyoruz. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modemimizin kablolu ayarlarını yapmak için ekranın sol bölümünde bulunan “Gelişmiş Ayarlar” butonuna basıyoruz.

Gelişmiş ayarlar butonu altında yer alan “wan” sekmesine tıklıyoruz. Açılan geniş alan ağı ayarları içinde “Düzenle” butonuna basarak alt yapı ayarları ekranına ulaşıyoruz.

Açılan sayfamızda vpı:8 vcı:35 seçiyoruz. Servis kategori bölümünde “UBR Without PCR” seçerek ileri butonuna basıyoruz.

Açılan sayfamızda bağlantı türü olarak PPPOE seçiyoruz. Enkapsülasyon Modu olarak LLC/SNAP-BRİDGİNG seçerek ileri butonuna basıyoruz.

Açılan sayfamızda PPP Kullanıcı adı ve şifre kısmına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz. Kullanıcı adının sonuna servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını eklemeyi unutmuyoruz. Var ise yazmıyoruz. Aşağıdaki ekranların dışında değişiklik yapmadan ileri butonuna basarak ilerliyoruz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan sayfamızda değişiklik yapmadan ileri butonuna basıyoruz.

Özet tablomuzda yapılan ayarları görebiliyoruz. Bu ekranda kaydet butonu basıyoruz.

Ayarlarımız bittikten sonra modeme kaydolması için aşağıdaki ekranda “Yükle/Yeniden Başlat” butonuna basarak tamamlıyoruz.

ZTE ZXDSL 931 WII KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modemimizin kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde bulunan “Kablosuz Bağlantı”- “ Temel” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfamızda “Kablosuz fonksiyon etkin” işaretliyoruz. SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğimiz ismi belirliyoruz. Kaydet/uygula ve Yükle/yeniden başlat butonuna basıyoruz. Kablosuz şifre için “Temel” butonu altında yer alan “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz. Bu sayfamızda network denetimi olarak wpa/psk seçerek psk anahtarı bölümünde en az 8 haneli bir şifre belirliyoruz.

Daha Detaylı Ve Uygulamalı Modem Kurulum Adımlarına Aşağıdaki Youtube Kanalımızdan Ulaşabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: