ZYXEL DX3300-T1 AX1800 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? ZYXEL DX3300-T1 AX1800 MODEM KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR? ZYXEL DX3300-T1 AX1800 MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? ZYXEL DX3300-T1 TÜRK TELEKOM AYARLARI NASIL YAPILIR?

ZYXEL DX3300-T1 MODEM cihazlar Türk Telekom servis sağlayıcısı tarafından PREMİUM MODEM kapsamında kullanıcılara satılmaktadır. Daha önceki yazılarımızda ZYXEL DX3300-T1 cihaz özellikleri hakkında detaylı bilgi vermiştik. Aşağıdaki linkten ZYXEL DX3300-T1 modem özelliklerine ulaşabilirsiniz.

ZYXEL DX3300-T1 TEKNİK ÖZELLİKLERİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem kurulumuna geçmeden önce modem bilgisayar arası bağlantılarınızın doğruluğundan emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarsa modem ışıklarınız sabitlenmeyecek bağlantı sağlanamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki linke göre yapılandırdıysanız kurulum adımlarına geçebiliriz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonun basınız. Karışınızı kullanıcı adı ve şifre soran bir ekran gelecektir. Bu ekranda kullanıcı adımız ve şifremiz standart olarak küçük harflerle “admin” dir. Eğer bu şifre daha önceki kurulumlarda değiştirilmiş ise cihazı resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre giriş adımlarına geçmenizin ardından size şifrenizi değiştirmeniz isteyen bir ekran gelecektir. Bu ekranda isterseniz şifrenizi değiştirebilirsiniz. İsterseniz de ATLA butonuna basarak değiştirmeden geç yapabilirsiniz.

Karşınıza hızlı başlat ekranı gelecektir. Eğer cihaza gelen sinyalde sorun yok ise hızlı başlat adımlarını takip ederek kuruluma devam edebilirsiniz. Biz gelişmiş kurulum üzerinden devam edeceğiz. ATLA butonuna basınız.

Açılan modem arayüz ekranında ekranın sağ üst köşesindeki 3 çizgiye basınız. Sola doğru açılan menüden Ağ Ayarı- Genişbant seçeneğini seçiniz.

Karışınız genişbant ayarları yapabileceğiniz wan tablosu gelecektir. Bu ekranda İnternet sekmesinin en sağında bulunan değiştir seçeneğine tıklayınız.

Yeni açılan ekranda PPP Kullanıcı adı şifre bölümlerine Türk Telekom servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Türk Telekom kullanıcısı iseniz domain adınız @ttnet olarak gömülü olarak gelecektir. Yeniden giriş yapmayınız. Eğer farklı bir servis sağlayıcı kullanıyor iseniz ok ile gösterdiğimiz BURADA seçeneğine tıklayınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Kapsülleme: PPPOE-LLC, Vpı:8, Vcı:35, Vlan bölümünde 802.1p:0   802.1q:35 yazınız. MRU bölümünde 1492 yazarak uygula butonuna basınız.

ZYXEL DX3300-T1 AX1800 MODEM AYARLARI bu şekildedir. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz. Kablosuz olarak modemin arkasında yazan wifi adı ve şifre bilgileriniz kullanabilirsiniz. İsterseniz de aşağıdaki linkten ZYXEL DX3300-T1 AX1800 kablosuz ayarlarına ulaşabilirsiniz.

ZYXEL DX3300-T1 AX1800 KABLOSUZ AĞ ADI VE ŞİFRE DEĞİŞTİRME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

DETAYLI VE UYGULAMALI ANLADIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ

YOUTUBE