ZYXEL DX3300-T1 AX1800 KABLOSUZ AYARLARI NASIL YAPILIR, ZYXEL DX3300-T1 AX1800 WİFİ AYARLARI NASIL YAPILIR? ZYXEL DX3300-T1 AX1800 5GHZ AYARLARI NASIL YAPILIR?

Daha önceki yazımızda ZYXEL DX3300-T1 modem kurulum adımlarını işlemiştik. İsterseniz aşağıdaki linkten ZYXEL DX3300-T1 modem ayarlarına ulaşabilirsiniz.

ZYXEL DX3300-T1  KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

ZYXEL DX3300-T1 modemin kablosuz ağ adı ve şifresi modemin arka bölümden yer almaktadır. İsterseniz hiçbir değişim yapmadan kullanım yapabilirsiniz. İsterseniz de aşağıda göstereceğimiz ayarları uygulayarak ZYXEL DX3300-T1 modemin wifi ağ adı ve şifresini değiştirebilirsiniz. Kablosuz ayarlarınızı isterseniz modem arka bölümünde yer alan wifi adına bağlanarak isterseniz de Ethernet kablosu yardımı ile yapabilirsiniz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonun basınız. Karışınızı kullanıcı adı ve şifre sorun bir ekran gelecektir. Bu ekranda kullanıcı adımız ve şifremiz standart olarak küçük harflerle “admin” dir. Eğer bu şifre daha önceki kurulumlarda değiştirilmiş ise cihazı resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz. 

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre giriş adımlarına geçmenizin ardından size şifrenizi değiştirmeniz isteyen bir ekran gelecektir. Bu ekranda isterseniz şifrenizi değiştirebilirsiniz. İsterseniz de ATLA butonuna basarak değiştirmeden geç yapabilirsiniz.

Karşınıza hızlı başlat ekranı gelecektir. Eğer cihaza gelen sinyalde sorun yok ise hızlı başlat adımlarını takip ederek kuruluma devam edebilirsiniz. Biz gelişmiş kurulum üzerinden devam edeceğiz. ATLA butonuna basınız.

Açılan modem arayüz ekranında ekranın sag üst köşesindeki 3 çizgiye basınız. Sola doğru açılan menüden Ağ Ayarı- KABLOSUZ seçeneğini seçiniz.

Açılan ekran cihazın 2.4 Ghz ve 5Ghz wifi ayarlarını ayrı ayrı yapabilirsiniz. İsterseniz de her iki wifi bağlantısı için değişik ayarlar kullanabilirsiniz. Aşağıdaki ekrandan değişiklik yapmak istediğiniz frekansı seçiniz.

Kanal bölümü otomatik olarak gelecektir. Bu alanda seçeceğiniz kanal ile wifi kapsama alanını arttırabilir ya da yakın mesafeden kaliteli sinyal alabilirsiniz. Kanal seçimi önemli bir konu olduğu için aşağıdaki linkten wifi kanalları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

WİFİ KANAL SEÇİMİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ Kablosuz ağ adı bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir wifi adı belirleyiniz. Sayfayı aşağı doğru kaydırınız. Güvenlik modu seçeneğinden gösterdiğimiz şekilde seçim yapınız. Modem wifi şifresi kapalı olarak gelecektir. Otomatikman şifre oluştur seçeneği üzerinde tik işareti var ise kaldırınız. Tik işaretini kaldırdığınızda şifre gireceğiniz alan açılacaktır. Bu alana içerisinde bir büyük,bir küçük harf olacak şekilde rakamlardan oluşan bir wifi şifresi belirleyiniz. Uygula butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz. Aynı işlemleri 5GHZ wifi ayarları içinde yapınız.

Wifi ayarlarınızı diğer bir yöntemle modem arayüzünda ana sayfadan da yapabilirsiniz. Ana sayfada aşağıdaki ekranda olduğu gibi WİFİ ayarları ok işaretine tıklayınız.

Açılan ekranda basit wifi ayarlarını yapabilirsiniz. Eğer yapacağınız ayarlarına her iki frekans içinde geçerli olmasını istiyorsanız 2.4G ve 5G seçeneği yanındaki kutucuğu işaretleyiniz. İstemiyorsanız işareti kaldırınız. Kablosuz ağ adınızı ve şifrenizi belirleyerek kaydet butonuna basınız. Şifre alanı kapalı geliyor ise kutu içerisinde gösterdiğimiz Rastgele şifre seçeneğini kaldırarak kendiniz şifre belirleyebilirsiniz.

ZYXEL DX3300-T1 KABLOSUZ AYARLARI nı tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

ZYXEL DX3300-T1 AX1800 KABLOSUZ AYARLARI, ZYXEL DX3300-T1 AX1800 WİFİ AYARLARI, ZYXEL DX3300-T1 AX1800 5GHZ AYARLARI, ZYXEL DX3300-T1 2.4G AYARLARI, ZYXEL DX3300-T1 WİFİ AYARLARI, ZYXEL DX3300-T1 KABLOSUZ KURULUM, ZYXEL DX3300-T1  ŞİFRE DEĞİŞTİRME, ZYXEL DX3300-T1  TÜRK TELEKOM WİFİ AYARLARI

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLADIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ