ZYXEL PRESTİGE 600 MODEM KURULUMU

ZYXEL PRESTİGE 600 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL PRESTİGE 600 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ZYXEL PRESTİGE 600 MODEM ŞİFRESİ NEDİR?

Zyxel P-600 seri modemler adsl bağlantısının ilk çıktığı yıllarda, Türk Telekom eski adı ile  TTNET servis sağlayıcısı tarafından çok sayıda müşteriye ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Zyxel P-600 ADSL modemler olup 24 mbite kadar adsl bağlantısı yapılabilir. Hali hazırda çok sayıda adsl hattı kullanan müşteride bu modemleri görmek mümkündür.  Vdsl teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte yüksek hız ihtiyacı ve kullanıcılara sunulan yeni kampanya modemler ile Zyxel prestige 600 modemi tozlu raflardaki yerini almaya başlamıştır. Kullanım yapmaya devam eden kullanıcılar için zyxel p-600 modem nasıl kurulur birlikte inceleyelim.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayarınız arasındaki bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantısında modeme sinyal ulaşmayacağı için dsl ışığınız yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan şifre ekranında;

Şifre:1234

yazarak giriş butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizin arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

Zyxel Modem Resetleme Adımlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Giriş şifresi işlemini geçmenizin ardından 1234 modem şifrenizi değiştirebileceğiniz sayfa açılacaktır. Bu sayfada isterseniz şifrenizi değiştirebilir isterseniz de “yoksay” butonuna basarak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Uygula butonuna basınız.

Yeni açılan ekranda işaretlediğimiz şekilde kutucukları seçerek uygula butonuna basınız.

Arayüze giriş işlemlerinin ardından Ağ-Wan(Gelişmiş Kurulum) menülerine tıklayınız.

Açılan ekranda Protokol olarak PPPOE, Multiplexing:LLC  VPI:8 VCI:35 seçiniz.

Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızı  sonunda servis sağlayıcınıza göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm servis sağlayıcılara ait domain adlarına buradan ulaşabilirsiniz

Yukarıdaki işlemlerin ardında sayfayı aşağı doğru kaydırınız.

Otomatik olarak ıp adresi al seçeneğini işaretleyiniz. Sabitlenmiş bağlantı seçeneğini işaretleyiniz ve uygula butonuna basınız.

Tebrikler zyxel p-600 modeminizin kurulum adımlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarını kapatarak internete girebilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: