ZYXEL VMG1312-B10A MODEM KURULUMU

ZYXEL VMG1312-B10A MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG1312-B10A MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ZYXEL VMG1312-B10A KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yüksek performansa sahip yeni ZYXEL VMG1312-B10A Kablosuz ADSL2+ /VDSL2 modem, sahip olduğu VDSL2 (Very High Speed Digital Subscriber Line – Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı) özelliği ile kullanıcılara üst düzey bir internet bağlantı keyfi vaad ediyor.

Kullanıcılar VDSL2 sayesinde 100 Mbps’e kadar bağlantı hızına kavuşurken, 45 Mbps hızında dosya yükleme yapabiliyorlar.

VMG1312-B10A aynı zamanda ADSL2 ve ADSL2+ bağlantı standartlarını da destekliyor. Bu yetenekleri sayesinde VMG1312-B10A operatör ve kullanıcılara, günümüz standartlarında yüksek bağlantı imkanı sunarken, gelecekte yapılacak olan altyapı ve hız tarifesi değişikliklerine de hazır, uygun maliyetli bir çözüm olarak konumlanıyor.

Modemimizin teknik özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde yer alan dsl ışığınız sabitlenmeyecektir.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarını yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılandı isek web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan şifre ekranında;

Kullanıcı adı: admin

Şifre:1234

yazarak giriş yapınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüzü ekranımızda ekranın alt bölümünde yer alan “Ağ Ayarı”-“Genişbant” sekmelerine tıklayınız.

Açılan yeni sayfamızda kullandığınız dsl teknolojisine göre Adsl ya da Vdsl bölümlerine tıklayınız.

Adsl için Tür olarak ATM

Vdsl için Tür olarak PTM

Seçilmelidir.

Genel itibarı ile Fiber ve Hiper tarifede bulunan 24mbit/2mbit vdsl ve üzeri tarife grupları PTM 24mbit/1mbit ve altında bulunan adsl tarifeler ATM seçmelidir. Servis sağlayıcınızdan teyit edebilirsiniz.

Açılan modem ayarları bölümünde

Mod=Yönlendirme, Kapsülleme=PPPoE seçiyoruz.

PPP kullanıcı adı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyoruz ve uygula butonuna basıyoruz.

Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınıza göre domain adınızı BURADAN öğrenebilirsiniz.

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Şimdi modeminizin kablosuz ayarlarınızı yapabiliriz.

  ZYXEL VMG1312-B10A KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem ara yüzü ana sayfasında “Ağ Ayarı” – “Kablosuz” sekmelerine tıklayınız.

Açılan kablosuz ayarları bölümünde öncelikle modeminiz kablosuz ağlarda görülecek olan kablosuz ağ adını belirleyiniz.

Biz kendi ağımız için FREETEKNOLOJİ belirledik. Daha sonra modeminize dışardan girişleri engellemek ve kablosuz ağ güvenliğiniz için bir şifre belirleyiniz.

Güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçiniz. Otomatik şifre oluştur seçeneği üzerindeki tiki kaldırınız. Hemen alt bölümünde açılan şifre alanında en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını yapılandırdınız. Web ara yüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: