ZyXEL VMG1312-T20B Millenicom MODEM KURULUMU

ZyXEL VMG1312-T20B Millenicom MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZyXEL VMG1312-T20B MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? ZyXEL VMG1312-T20B KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

VMG1312-T20B Kablosuz 300Mbps ADSL2+/VDSL2 3G Modem/Router Maksimum kapsama için ideal çözüm Zyxel VMG1312-T20B, farklı VDSL hatları arasındaki karışma veya paraziti ortadan kaldırır. Ürün vectoring, kablo / fiber teknolojisiyle rekabet edebilmek için bit hızını önemli ölçüde artırırken, mevcut altyapıyı değiştirmeden servis kapsamını genişletmeyi sağlar.

Zyxel VMG1312-T20B, hem hız hem de kapsama alanı için mükemmel bir kombinasyon sağlamak üzere 802.11n teknolojisine sahiptir. 300 Mbps’ye kadar 802.11n kablosuz veri hızlarıyla VMG1312-T20B, yüksek hızlı veri ve multimedya uygulamaları için kararlı, güvenilir kablosuz bağlantılar sağlar; 802.11n teknolojisi, ölü bölgeleri ortadan kaldırma ve herhangi bir sertifikalı cihazla geriye dönük uyumluluğu koruyarak kapsama alanını genişletme için cihaza güç verir.

Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem üzerinde yer DSL ışığınız yanmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz. Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen Username ve Password alanında ; Username:admin Password:1234 yazarak Login butonuna basınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ Şifre adımlarını geçmenizin ardından modem arayüz ekranı açılacaktır. Bu ekranda en alt bölümde yer alan NETWORK SETTİNG-BRODADBAND menülerine tıklayınız

Açılan yeni ekranda internet hattınızın ADSL ya da VDSL olma durumuna göre seçim yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki ekranda;

ADSL: ATM   VDSL: PTM  seçeneklerinin en sağında yer alan düzenle butonlarına tıklayarak diğer ayarlar ekranına ulaşınız.

Açılan ekran adsl ya da vdsl sinyaline göre değişkendir fakat alt yapı değerleri otomatik olarak gelmektedir. Encapsulation olarak PPPOE seçiniz. PPP User Name ve PPP Password bölümüne servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren  @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yukarıdaki işlemlerin ardından ok butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

ZyXEL VMG1312-T20B KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yukarıdaki işlemlerde modemin kablolu ayarlarını yapılandırdık. Bu aşamadan itibaren modem üzerinden dsl ve internet ışıklarınız sabitlenmeye başlayacaktır. Zyxel vmg1312-t20b modeminizin kablosuz ayarları için ekranın en alt bölümünde yer alan NETWORK SETTİNG-WİRELESS menülerine tıklayınız.

Açılan ekranda Channel bölümünde seçeceğiniz kanal numarasına göre kablosuz ağınızın kısa mesafede kaliteli sinyal alması ya da kablosuz ağınızın uzak mesafelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

KABLOSUZ KANAL FREKANSLARI VE TERCİH ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Wireless Network Name alanında kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir wifi adı belirleyiniz. Security Mode bölümünde WPA2-PSK seçiniz. Password alanında en az 8 haneli, içerisinde rakam ve harflerden oluşan bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz ve kaydet butonuna basınız.

Tebrikler ZyXEL VMG1312-T20B modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarını kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI MODEM KURULUM ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ YOUYUBE SAYFAMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

ZyXEL VMG1312-T20B Millenicom MODEM KURULUMU” için 2 yorum

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: