ZYXEL VMG3312 B10B MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG3312 B10B MODEM ÖZELLİKLERİ NEDİR? ZYXEL VMG3312 B10B KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yüksek hızlı VDSL2/ADSL2+ router/modem– Farklı lokasyonlar arasında güvenli bağlantı kurabilmeye olanak sağlayan IPSec VPN özelliği– IEEE 802.11n teknolojisi ile 300Mbps’e varan kablosuz bağlantı hızı.

Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Bu aşamalara gelmeden önce modem ve bilgisayarınız arasında bağlantının doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl/internet ışığı yanmayacaktır..

Modem ve Bilgisayar arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki bağlantı şemasına uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.Modem üzerinde yanmayan ya da yanıp sönen bir ışık var ise bağlantılarınızı kontrol edebilirsiniz. 

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız basınız. Gelen kullanıcı adı ve şifre kısmına;

Kullanıcı Adı:admin

Şifre olarak; TTNET logolu modemlerde şifre: ttnet 

                       TÜRK TELEKOM logolu modemlerde şifre: turktelekom olarak girişi yapınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İsterseniz modemimizin standart şifresi olan bu şifreyi aşağıda gördüğünüz gibi değiştirebilir isterseniz de “Atla” yaparak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Açılan modem web arayüzünde ekranın en alt kısımda bulunan “Ağ ayarı” , “Genişbant” butonlarına tıklayınız.

Açılan ekranda aşağıda gördüğünüz tabloda yer alan 3. Seçenek Ethernet ve PPPOE seçeneğinin en sağındaki kalem butonuna basarak ayarlarlar ekranına ulaşınız.

Açılan modem ayarları bölümünde

ZYXEL VMG3312-B10B KIRMIZI POWER IŞIĞI SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI

Mod=Yönlendirme, Kapsülleme=PPPoE seçiyoruz.

PPP kullanıcı adı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazarak ve uygula butonuna basınız. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınıza göre domain adınızı BURADAN öğrenebilirsiniz

ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME ADIMLARI

Kullandığınız modeminizi isterseniz access point olarak ayarlamak isterseniz BURADAN modeminizi access point olarak ayarlayabilirsiniz.

ZYXEL VMG3312-B10B KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Modemin kablosuz ayarları için modem arayüz ekranında en bölümden AG AYARI-KABLOSUZ sekmesine tıklayınız.

Açılan ekranda ssıd bölümünde modeminizin kablosuz ağı için bir isim belirleyiniz. Güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçiniz. Şifre bölümünde en az haneli içerisinde bir büyük birde küçük harflerden oluşan şifre belirleyiniz.