ZYXEL VMG3312 B10B MODEM KURULUMU

ZYXEL VMG3312 B10B MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG3312 B10B MODEM ÖZELLİKLERİ NEDİR? ZYXEL VMG3312 B10B KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Yüksek hızlı VDSL2/ADSL2+ router/modem– Farklı lokasyonlar arasında güvenli bağlantı kurabilmeye olanak sağlayan IPSec VPN özelliği– IEEE 802.11n teknolojisi ile 300Mbps’e varan kablosuz bağlantı hızı– 4*10/100Mbps LAN portu ve 1*10/100/1000Mbps WAN portu– Güçlü SPI Güvenlik Duvarı koruması– Kelime/URL engelleme desteği– MAC adres filtreleme desteği– Kesintisiz çevrimiçi oyun imkanı– Ethernet ile aynı anda güncel ev ve işyeri teknolojileri olan IP TV, VOIP/video telefon, ağ veri depolama ünitesi bağlantısı olanağı– Bilgisayar bazında kısıtlama imkanı sağlayan ebeveyn kontrolü özelliği– Video, ses ve veri uygulamaları için Gelişmiş Etkin Bant Genişliği Yönetimi (QoS)– Kolay ve hızlı kablosuz güvenlik yapılandırması için WPS– USB  portu üzerinden güvenli dosya paylaşımı, bu dosyalara yerel ağ üzerinden güvenli erişim (USB bellek veya USB sabit disk) ve yazıcı sunucusu desteği– Enerji tasarrufu için kablosuz özelliğini devre dışı bırakabilen WLAN On/Off butonu– Kablosuz bağlantının açık/kapalı olacağı saatleri belirlemeyi sağlayan zamanlama özelliği– Türkçe ve İngilizce dil desteği– Şık ve kullanıcı dostu arayüz

Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Bu aşamalara gelmeden önce modem ve bilgisayarınız arasında bağlantının doğru yapılandırıldığından emin olunuz.Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminizin dsl/internet ışığı yanmayacaktır.

Modem ve Bilgisayar arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki bağlantı şemasına uygun olarak yapılandırdı iseniz kuruluma geçebiliriz.Modem üzerinde yanmayan ya da yanıp sönen bir ışık var ise bağlantılarınızı kontrol edebilirsiniz. 

Web tarayıcımızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız basınız. Gelen kullanıcı adı ve şifre kısmına;

Kullanıcı Adı:admin

Şifre olarak; TTNET logolu modemlerde şifre: ttnet 

                       TÜRK TELEKOM logolu modemlerde şifre: turktelekom olarak girişi yapınız.

Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetlemeniz gerekmektedir.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

İsterseniz modemimizin standart şifresi olan bu şifreyi aşağıda gördüğünüz gibi değiştirebilir isterseniz de “Atla” yaparak değiştirmeden geçebilirsiniz.

Açılan modem web arayüzünde ekranın en alt kısımda bulunan “Ağ ayarı” , “Genişbant” butonlarına tıklayınız.

Açılan ekranda aşağıda gördüğünüz tabloda yer alan 3. Seçenek Ethernet ve PPPOE seçeneğinin en sağındaki kalem butonuna basarak ayarlarlar ekranına ulaşınız.

Açılan modem ayarları bölümünde

ZYXEL VMG3312-B10B KIRMIZI POWER IŞIĞI SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARI

Mod=Yönlendirme, Kapsülleme=PPPoE seçiyoruz.

PPP kullanıcı adı şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazarak ve uygula butonuna basınız. Kullanıcı adınızın sonunda @domain adını yazmayı unutmayınız. Domain adını bilmiyor iseniz servis sağlayıcınıza göre domain adınızı BURADAN öğrenebilirsiniz

ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME ADIMLARI

Kullandığınız modeminizi isterseniz access point olarak ayarlamak isterseniz BURADAN modeminizi access point olarak ayarlayabilirsiniz.

ZYXEL VMG3312-B10B KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Modemin kablosuz ayarları için modem arayüz ekranında en bölümden AG AYARI-KABLOSUZ sekmesine tıklayınız.

Açılan ekranda ssıd bölümünde modeminizin kablosuz ağı için bir isim belirleyiniz. Güvenlik modu olarak WPA2-PSK seçiniz. Şifre bölümünde en az haneli içerisinde bir büyük birde küçük harflerden oluşan şifre belirleyiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

ZYXEL VMG3312 B10B MODEM KURULUMU” için 4 yorum

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: