ZYXEL VMG3312-B10B YAZILIM GÜNCELLEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG3312-B10B FiRMWARE UPDATE, ZYXEL TTNET TÜRK TELEKOM GÜNCEL YAZILIM İNDİRME

ZYXEL VMG3312-B10B Modemler daha önceleri TTNET, şirket birleşmesinden sonra TÜRK TELEKOM tarafından kampanya kapsamında internet kullanıcılarına sunulmuştur. Modemin fiber dsl destekli olması, adsl ve vdsl tarifelerde kullanılabilmesi nedeni ile çok sayıda kullanıcının evinde ofisinde bu modemi görmek mümkündür. ZYXEL VMG3312-B10B  modemlerin Türk Telekom tarafından hali hazırda dağıtımına devam edilmektedir. ZYXEL VMG3312-B10B Modemin belirli aralıklar ile yazılımları geliştirilmektedir. Oluşabilecek modem sorunlarında modem yazılımın kontrol edilmesi var ise güncel yazılımın modeme yüklenmesi gerekmektedir..

ZYXEL VMG3312-B10B modemi için firmware yazılım güncelleme nasıl yapılır aşama aşama incelemeye çalışalım.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında

TTNET LOGOLU MODEMLERDE;

Kullanıcı adı:  admin     Şifre:   ttnet

TÜRK TELEKOM LOGOLU MODEMLERDE;

Kullanıcı adı:  admin     Şifre:   turktelekom

Olarak oturum aç butonuna basınız. Şifrelerinizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Yeni açılan ekranda modem arayüz şifrenizi değiştirebilirsiniz ya da şifre değiştirme adımını atla butonuna basarak geçebilirsiniz.

Açılan modem arayüz ekranında en alt kısımda yer alan menüler arasından BAKIM-YAZILIM GÜNCELLEME Sekmelerine tıklayınız.

Açılan cihaz yazılım yükseltme ekranında mevcut yazılım sürümünü kontrol ediniz. Sonrasında aşağıdaki zyxell ftp klasörü üzerinden  ZYXEL VMG3312-B10B modeminizi bularak güncel yazılımı kontrol ediniz. Aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz.

ZYXEL FTP KLASÖRÜ:   ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/

Yukarıdaki aşamaları sırası ile geçerek kontrol ettiğinizde 4. bölümdeki yazılım ile aşağıdaki modem ara yüzü üzerinde gözüken yazılımı karşılaştırınız. Farklı bir sürüm gözüküyor ise ftp klasöründeki yazılımı bilgisayarınıza indiriniz ve Dosya aç butonuna basınız. Buradan indirmiş olduğunuz dosyayı bularak seçiniz ve sağ tarafta bulunan yükle butonuna basınız. Cihazın güncelleme işlemi yaklaşık  olarak 3-4 dakika  kadar sürecektir. Bu süre içerisinde modeme herhangi bir şekilde müdahale edilmemelidir. Ayrıca bilgisayar bağlantısı veya modem elektriği kesilmemelidir. Tüm ışıklar yandıktan sonra cihaza erişim sağlayabilirsiniz.

100 (AAPP.7)D0 Firmware yazılımı, Türk Telekom Kampanyalarında verilen modemler için geçerli yazılımdır. Diğer zyxel model ürünlere yükleme yapılmamalıdır.

DİĞER ZYXEL MODELLERİNE AİT YAZILIM GÜNCELLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Önemli uyarı: Firmware yazılımını yüklerken modem ve bilgisayar bağlantınızı ethernet kablosu yardımı ile yapınız. Kablosuz bağlantı ile yapmaya çalıştığınızda anlık yaşanabilecek kopmalar nedeni ile modeminiz kullanılamaz hale gelebilir.

ZYXEL VMG3312-B10B KIRMIZI POWER IŞIĞI SORUNU VE ÇÖZÜM YOLLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Firmware upgrade işlemi bittikten sonra yeni yazılımın cihazınızda aktif olarak çalışması için modeminizi resetlemeniz önerilmektedir. 

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem resetleme işlemini tamamladığınızda modeminiz yeni yazılım ile çalışmaya başlayacaktır. Ayarlarınız sıfırlandığı için ZYXEL VMG3312-B10B modeminizi yeniden kurmanız gerekmektedir.

ZYXEL VMG3312-B10B MODEM KURULUM ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Aşağıdaki Youtube Kanalımız Üzerinden Daha Detaylı ve Uygulamalı Olarak Yazılım Güncelleme Adımlarına Ulaşabilirsiniz.