ZYXEL VMG3312-T20A MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG3312-T20A MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG3312-T20A MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ZYXEL VMG3312-T20A MODEM ŞİFRESİ NEDİR? zyxel vmg3312-t20a kurulum, ZYXEL VMG3312-T20A KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Zyxel VMG3312-T20A 4 Port 300mbps Wireless N VDSL2 Combo WAN Modem. Zyxel VMG3312-T20A Modemler Vdsl2 uyumlu kablosuz modemlerdir. Zyxel VMG3312-T20A Modemler çift antenli yapısı ile 2×2 802.11n standardı ile 300 mbite kadar yüksek hızlı kablosuz veri alışverişine imkan verir. Vectoring teknolojisi sayesinde vdsl hatları arasında oluşan enterferans ve paraziti ortadan kaldırır. Zyxel VMG3312-T20A modemi FTTH alt yapıda kullanmak mümkündür.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırılması gerekmektedir. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacağı için bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem kurulumunu cep telefonundan yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

CEP TELEFONUNDAN KABLOSUZ MODEM KURULUMUNA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz. Zyxel VMG3312-T20A Modem arayüzü İngilizcedir. Bu nedenle kurulum ekranlarını İngilizce olarak aktaracağız.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza gelen kullanıcı adı ve şifre ekranında Zyxel VMG3312-T20A kullanıcı adı:admin yazınız. Şifre olarak modemin arka bölümünde barkodun hemen üzerinde yazan şifreyi yazınız.

Eğer daha önce modem şifrenizi değiştirdi iseniz modem arkasında bulunan reset butonuna basarak modeminizi fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Giriş şifre adımını geçmenizin ardından yeni şifre ekranı gelecektir. Bu ekranda isterseniz mevcut şifreyi değiştirerek kendinize ait bir şifre oluşturabilirsiniz. Eğer şifrenizi değiştirmek istiyorsanız yeni şifrelerinizi yazarak “change password” butonuna basınız. Eğer şifre değiştirmek istemiyor iseniz “SKİP” butonuna basarak direk modem ana sayfasına ulaşabilirsiniz.

Şifre ekranını geçmenizin ardından aşağıdaki şekilde Hızlı Kurulum ekranı gelecektir. Bu ekranda Let’s Go butonuna basınız.

Saat bölümünde İstanbul seçerek Next butonuna basınız.

Modem bağlantılarının doğruluğundan eminseniz Next butonuna basınız.

Hattınızı kontrol eden ekran gelecektir. Dsl hattınızın durumuna göre gerekli yapılandırma yapılacaktır. Kısa bir süre bu ekranda bekleyiniz.

Eğer modeminize dsl sinyali geliyor ise aşağıdaki şekilde bir ekran gelecektir. Next butonuna basınız.

Eğer dsl sinyali yok ise aşağıdaki şekilde bağlantının olmadığını gösteren ekran gelecektir.

Açılan ekranda modem konfigrasyonu için Next butonuna basınız.

Açılan ekrandan PPPOE seçeneğini seçiniz.

Karşınıza gelen ekranda PPPOE seçiminden sonra kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi gireceğiniz ekran gelecektir. Bu ekranda servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Next butonuna basınız.

ZYXEL VMG3312-T20A KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Açılan ekranda wifi name bölümüne kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı giriniz. Wifi Password bölümünde en az 8 haneli içerisinde bir büyük birde küçük harf bulunan bir şifre giriniz.

Kayıt işlemlerinin ardından modeminizin kurulum işlemi bitecektir. Web tarayıcı ekranını kapatarak internete girebilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI MODEM KURULUM ADIMLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ