ZYXEL VMG3925-B10B MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? ZYXEL VMG3925-B10B MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? ZYXEL VMG3925-B10B KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Zyxel VMG3925-B10B AC1600 2.4GHz&5GHz Kablosuz 5-Port 1xUSB WPS Gigabit EWAN Fiber Destekli VDSL2/ADSL2+ Gigabit Modem/Router. Üstün Performans için VDSL2 Vectoring ve Dual-Band Kablosuz VMG3925-B10B. 802.11n’ den çok daha hızlı 802.11ac kablosuz teknolojisi. En Yüksek Performans ve CAPEX için G.vector. Kolay ISP servisi ve en iyi CAPEX deneyimi için Combo WAN. Quality of Service (QoS) desteği. TR-069/TR-181 issue-2 uzaktan yönetim desteği. Zyxel VMG3925-B10B yüksek hızlı internet erişimi için VDSL2 ve ADSL2+ arasında otomatik algılama sağlayabilen gelişmiş Kablosuz AC destekli VDSL2 ağ geçididir. Ek olarak, G.vector desteği diğer genişbant teknolojilerine altyapı değişikliği yamadan hız ve kapsama alanını artırmanıza imkan tanır.

Zyxel VMG3925-B10B 5GHz bandında 1300Mbps’ ye kadar yüksek çıkış sağlar. Ek olarak, yeni anten tasarımı ve anten düzeni ile VMG3925-B10B tüm evinizde ölü noktaları elimine ederek birden çok cihaza yüksek hızda ve kalitede veri aktarmanızı sağlar.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz.

Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arasındaki bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modem buluşmama, ıp alamama gibi sorunlar oluşabilmektedir.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya göre yapılandırdı iseniz kurulum aşamalarına geçebiliriz.

Öncelikle web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Kullanıcı adı: admin

Şifre: 1234 ya da admin

yazarak oturum aç butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modem ayarlarınızı sıfırlayınız.

ZYXEL MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre işlemlerini geçmenizin ardından modem ayarlarınızı yapabileceğiniz arayüz ekranına ulaşacaksınız. Bu ekranda ekranın en alt bölümünde yer alan “AĞ AYARI”-“GENİŞBANT” sekmelerine tıklayınız.

Açılan ekranda 4 adet wan seçeneği görülecektir. Bu ekranda MyIsp seçeneği üzerinde ekranın sol bölümünde yer alan değiştir seçeneğine basarak ayarlar ekranına ulaşınız.

Açılan ekranda Kapsülleme olarak PPPOE seçiniz. PPP kullanıcı adı ve şifre ekranında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servi sağlayıcınızın çağrı merkezine ulaşarak kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi alabilirsiniz.

Tüm Servis Sağlayıcı Çağrı Merkezine Buradan Ulaşabilirsiniz

Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcı Domain Adlarına Buradan Ulaşabilirsiniz

Yukarıdaki işlemlerin ardından uygula butonuna basınız.

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Kablosuz ayarları için devam edelim.

ZYXEL VMG3925-B10B KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modem arayüz ekranında en alt bölümde yer alan “AĞ AYARI” – “KABLOSUZ” sekmesine tıklayınız.

Açılan ekranda Kablosuz band seçeneğinden 2,4 ghz ve 5 ghz olmak üzere seçim yapınız. Buradaki frekans aralıkları wifi sinyal kalitenizi etkileyeceği için doğru seçim yapmanız önemlidir.

Wifi Kanal Frekansları Hakkında Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz

Kanal modu bölümünde yine yukarıdaki wifi kanal frekansları yazımızı okuyarak bir seçim yapabilirsiniz. Kablosuz sinyalinizin kalitesi ve kapsama alanı kanal seçimi ile ilgili bir durumdur. Bu nedenle doğru tercihi yapmak faydanıza olacaktır.

Kablosuz Ağ Adı SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz bir ağ adı belirleyiniz. Biz örnek olarak kendi kablosuz ağımızın adını FREETEKNOLOJİ olarak belirledik.

Güvenlik modu bölümünde WPA2-PSK seçiniz. Şifre olarak en az 8 haneli bir kablosuz ağ adı belirleyiniz.

Tebrikler Zyxel VMG3925-B10B modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Modem arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI ANLATIM İÇİN AŞAĞIDAKİ YOUTUBE SAYFAMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ