TRT yönetimi, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarının Türkiye sınırları içinde seyirciler tarafından daha kaliteli ve kesintisiz şifresiz izlenebilmesi amacıyla TRT 1 frekans bilgilerinin güncellendiğini duyurdu. Kurum, yayın kalitesinin yükseltilmesi hedefiyle EURO 2024 TRT HD yayınının Türksat uydusundan verildiğini ve frekans parametrelerinin değiştirildiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, TRT HD yayınının artık Türksat 4A uydusundan frekans değeri 11794, dikey polarizasyon, sembol hızı 30000 ve FEC kodlaması 3/4 parametreleriyle izleyicilere ulaşacağı belirtildi. Kurum, bu değişiklik sayesinde müsabakaların daha net ve kesintisiz şekilde seyredilebileceğine dikkat çekti.

Uydu: Türksat 4A

Frekans: 11794

Polarizasyon: Dikey (V)

Sembol Oranı: 30000

FEC: 3/ 4

TRT1 Frekans Frekans Ayarı Yapma Yöntemleri

1.            Uydu alıcınızı veya televizyonunuzu açın.

2.            Ayarlar veya kurulum menüsüne gidin.

3.            Uydu veya anten ayarları seçeneğini bulun.

4.            Frekans veya kanal taraması seçeneğini seçin.

5.            Manuel tarama seçeneğini seçin.

6.            TRT 1’in güncel frekans bilgilerini kullanarak frekans ayarlarını yapın.

7.            Ayarları kaydedin ve çıkın.

TRT 1 frekans bilgileri güncel ,2024 Avrupa Futbol Şampiyonası TRT 1 frekans ayarı,TRT HD frekans değişikliği,Türksat 4A TRT 1 frekans parametreleri,TRT 1 frekans ayarı nasıl yapılır,TRT 1 frekans değiştirme yöntemleri,Türksat uydu frekansları,Türksat 4A frekansları,Şifresiz TRT 1 izleme,EURO 2024 TRT HD FREKANS, TRT FREKANS, TRT1 MİLLİ TAKIM FREKANS,