Türk Telekom Tivibu Yeni Menü ve Türk Telekom Tivibu Yeni Özellikler

Türk Telekom Tivibu’nun yeni menüsü ve yeni özellikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.  Daha önceki içeriklerimizde Tivibu’nun özellikleri hakkında bilgi vermiştik. Aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Tivibu Özellikleri

Tivibu menüsü eski arayüzde ekranın sol bölümünde yer almaktaydı. Yenilenen arayüzde artık yeni menü ekranın üst bölümünde yer alıyor ve daha estetik bir yapıya sahip olmuştur. Yeni menüde bana Özel, film,dizi kirala satın al, Çocuk,canlı TV,TV rehberi kanal listesi tarama bölümü ve ayarlar olmak üzere sıralanmıştır.

Tivibu Durdur İzle Nedir?

Tüm tivibu yerli ve yabancı TV kanallarının yayınlarını istediğiniz an 7 güne kadar durdurabilir ve istediğiniz zaman kaldığınız yerden TV keyfine devam edebileceğiniz bir Tivibu özelliğidir. İşlem ücretsiz olup tüm paketlerde uygulanabilmektedir.

Tivibu Geri Al İzle Nedir?

Tivbu Tivibu’nun Geri Al-izle özelliği tüm yerli ve yabancı TV kanallarının yayın akışlarını hiç izleme yapmadan, istediğiniz zaman 7 güne kadar geri alıp tekrar izleyebilmenizi sağlar. Böylece 7 gün içerisinde TV’de yayınlanmış hiçbir programı kaçırmazsınız.

Tivibu Durdur İzle Nasıl Yapılır, Tivibu Geri Al İzle Nasıl Yapılır;

Tivibu kumandanızın üzerinde Okey butonuna bir kere bastığınız zaman alt bölümde durdurma ekranı gelmektedir. Bir kere daha bastığımızda yayın otomatik olarak durmaktadır. İsterseniz bu ekrandayken kumandanın üzerindeki sol butona bastığınız zaman bunu sahne sahne geri ya da ileri alabilirsiniz. Bu sahnelerden istediğiniz sahneyi seçebilirsiniz. Hangi sahneye gitmek isterseniz bu sahneler arasında geçiş yapabilirsiniz. İsterseniz daha hızlı sardırmak da isteyebilirsiniz bu durumda da yine kumandanın üzerinde hızlı sar butonu var Hemen üst bölümde okların üstünde yer almaktadır.  Butonuna bir kere bastığınız zaman 30 Saniyelik bir geri sarım olur iki kere bastığınız zaman 1 dakikalık geri sarım olur. 3 kere bastığınız zaman 5 dakikalık geri sarma işlemi yapabilirsiniz isterseniz de Bunun haricinde kendiniz de yayın akışında müdahale edebiliyorsunuz Örneğin şu an 67 dakikadasınız ve toplamda 231 dakikalık bir yayın akışımız var. Biz bu yayında 50. dakikaya gitmek istiyoruz yayın devam eder iken 50 butonuna bastığımız zaman 50.dakikaya gitmiş oluyoruz İsterseniz daha önce durdurduğunuz yayını canlı yayın butonuna basarak canlı yayına alabilirsiniz.

Tivibu’da Kayıt işlemi nasıl yapılır;

Bu işlemi iki yöntem ile yapabilirsiniz. Menü içerisinden yayınları kaydedebilirsiniz yayınlara rehber üzerinden ulaşabilirsiniz isterseniz de yayın akışı devam ederken bu işlemi kaydedebiliyorsunuz Örneğin ekranda bir dizi şu an devam ediyor ve bunu kaydetmek istiyorsunuz. Kumandanızda okey butonuna basınız. Ekranınıza Kaydet ve Durdurma ekranları gelecektir. Bu Ekranda en alt bölümden sağ tuşlarla kaydet butonuna basınız.  Karşınıza bu yayınımı kaydetmek istiyorsunuz ve sonra yayınlanacak tüm bölümlerimi kaydetmek istiyorsunuz diye seçenekler çıkacaktır.  İstediğiniz tercihi yapabilirsiniz.

Dizinin bütün bölümlerini kaydederek 90 gün boyunca da bunu geriden izleyebilirsiniz.  Tivibu’da Yayınları 7 gün önceden ya da 7 gün sonrasında talimat vererek kayıt altına alabilirsiniz.

Tivibu Tekrar İzle Nedir?

TV kanallarında yer alan ve en beğenilen dizi, eğlence, yarışma ve spor programlarını kaydetmenize gerek kalmadan yayınlanma tarihlerinden sonraki 1 hafta boyunca istediğiniz zaman, istediğiniz kadar Tekrar İzle klasörü içerisinden izlemenize olanak sağlayan Tivibu özelliğidir.

Tivibu Seç-İzle nedir?

Seç İzle; film, dizi, spor, müzik klibi, belgesel, yaşam, eğlence, din ve çocuk içeriklerinden oluşan zengin içeriklere istediğiniz zaman ücretsiz olarak erişmenize olanak sağlayan Tivibu özelliğidir. Erişilebilen içerikler platform ve paket kapsamı ile sınırlıdır. İçerikler yayınlanma süresi içerisinde dilendiği kadar ücretsiz tekrar izlenebilir.