AİRTİES RT-211 MODEM KURULUMU

AirTies RT-211 ile evinizde veya işyerinizde ADSL hattınızdan güvenle Internet’e erişebilir ve kablosuz yerel ağınızı kurarak erişiminizi 253 bilgisayara kadar paylaştırabilirsiniz. AirTies RT-211, ADSL2+ (24 Mbps download/ 4 Mbps upload hızında) modem,gelişmiş router ve firewall fonksiyonlarının yanısıra, G++ teknolojisi sayesinde 125Mbps’e varan hızlarda ve daha geniş kapsama alanı sağlamaktadır. Modem üzerinde bulunan 4 adet Ethernet portu ile çoklu ağ bağlantısı oluşturulabilir.

Modem özellikleri hakkında kısa bir bilgilendirmeden sonra modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna başlamadan önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru olarak yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz üzerinde yer alan dsl ışığınız sabitlenmeyeceği için bağlantı sağlanamayacaktır.

Modem ve Bilgisayar Arası Bağlantı Şemasına Buradan Ulaşabilirsiniz

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak enter butonuna basınız.Açılan şifre ekranında herhangi bir şifre girmeden boş bırakarak tamam butonuna basınız.

Şifre adımlarınızı geçmenizin ardından açılan ana sayfada ekranın sol bölümünde yer alan ADSL-ADSL AYARLARI ya da BAĞLANTI AYARLARI menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Vc1 ya da Düzenle butonlarına basarak kullanıcı ayar ekranlarınızı açınız.

Yeni açılan Bağlantı ayarları sayfasında Protokol olarak PPPOE seçiniz. Enkapsülasyon olarak LLC seçiniz. VPI:8 VCI:35 değerlerini giriniz. Kullanıcı adı ve şifre alanında servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi giriniz. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domainadınızı yazmayı unutmayınız.

Yukarıdaki işlemlerinizin ardından Kaydet butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz .

Modeminizin kablolu ayarlarını tamamladınız. Kablosuz ayarları için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz -Kablosuz Ayarları menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda Kablosuz Ağ Adı (SSID) bölümünde kablosuz ağınız için bir isim belirleyiniz. Kanal bölümünde kablosuz ağınız için bir kanal modu seçiniz. Burada seçeceğiniz kanal kablosuz ağınızın kalitesini ve kapsama alanını etkileyecektir.Kaydet butonuna basınız.

Kablosuz güvenlik ayarlarınız için ekranın sol bölümünde yer alan Kablosuz Ağ Güvenliği menüsüne tıklayınız. Açılan ekranda kablosuz güvenlik için WPA seçiniz. PSK anahtarı bölümünde kablosuz ağınız için bir şifre belirleyiniz. Oluşturacağınız şifrenin en az 8 haneli olmasına içerisinde en az bir büyük birde küçük harf olmasına dikkat ediniz. İşlemlerinizin ardından kaydet butonuna basınız.

DAHA DETAYLI VE UYGULAMALI MODEM AYARLARINA AŞAĞIDAKİ YOUTUBE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

MERHABALAR, SORUNUZA YORUMLAR BÖLÜMÜ ÜZERİNDEN DESTEK VEREMİYORUZ.KONU İLE İLGİLİ TÜM SORU,İSTEK VE TALEPLERİNİ SOSYAL MEDYA KANALLARIMIZ ÜZERİNDEN BİZE İLETEBİLİRSİNİZ. FACEBOOK, İNSTAGRAM,TWİTTER VE YOUTUBE GİBİ SOSYAL MEDYA HESAPKARIMIZA SAĞ ÜST KÖŞEDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

%d blogcu bunu beğendi: