AİRTİES RT-212 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AİRTİES RT-212 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AİRTİES RT-212 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

AİRTİES RT-212 Modem adsl2+ özellikli modem olup dilediğiniz her yerde ADSL hattınız üzerinden Internet’e erişim sağlayabilir, hızlı ve güvenli kablosuz yerel ağınızı kurabilirsiniz. RT-212 ile ADSL2+ teknolojisi sayesinde 24Mbps /4Mbps’e varan hızlarda Internet erişimi sağlarsınız.

Modemimizin özellikleri kısaca tanıdığımıza göre modem kurulumuna geçebiliriz. Öncelikle modem ve bilgisayar arasındaki bağlantılarınızın doğru olduğundan emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz üzerinde yer alan dsl ışığınız sabitlenmeyecektir.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız.

Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında kullanıcı adı olarak “admin” şifre olarak “ttnet” yazarak giriş yapınız. Ya da sadece şifre istiyor ise boş bırakarak tamam butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranında ekranın sol bölümünde yer alan

“İNTERNET”-İNTERNET AYARLARI” sekmesine tıklayınız. Açılan ekranda “Düzenle” butonuna basınız.

Açılan ekranda;

Protokol olarak PPPOE Seçiniz.

PPP Ayarları bölümünde Encapsulation olarak LLC seçiniz.

Kullanıcı adı olarak servis sağlayıcınızın vermiş olduğu kullanıcı adınızı yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @ttnet otomatik gelecektir. Yeniden yazmayınız. Vodafone modemlerde bu alanda servis sağlayıcınızın domain adresini yazmanız gerekmektedir.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Adsl şifresi bölümünde yine servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz şifrenizi yazınız.

Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi bilmiyor iseniz servis sağlayıcınızın çağrı merkezine ulaşarak öğrenebilirsiniz. Servis sağlayıcısı çağrı merkezine BURADAN ulaşabilirsiniz.

PVC Parametreleri bölümünde;

VPI:8

VCI:35  Yazınız.

Yukarı da söylediğimiz işlemlerin ardından kaydet butonuna basarak ayarları kaydediniz.

Ayarları kaydetmenizin ardından modeminiz ıp alacaktır.

AİRTİES RT-212 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

Modeminizin kablolu ayarlarını yukarıda yapılandırdınız. Kablosuz ayaları için ekranında sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ”- KABLOSUZ AĞ AYARLARI” Sekmelerine tıklayınız.

Açılan ekranda Kablosuz ağ adı SSID bölümünde kablosuz ağ adınızı belirleyiniz. Biz kablosuz ağ adı olarak FREETEKNOLOJİ belirledik. Sizde istediğiniz bir kablosuz ağ adı belirleyebilirsiniz.

Parola kısmında en az 8 haneli bir kablosuz ağ şifresi belirleyiniz.

Seçeceğiniz şifre içerisinde En az 1 büyük 1 küçük 1 de rakam seçerseniz kablosuz ağ şifreniz güçlü olacaktır.

Kablosuz ağınızda ağınızın wifi kapsama alanı mesafesini arttırmak ya da yakın mesafede yüksek wifi sinyali alabilmek için wifi kanal ayalarında değişiklik yapabilirsiniz.

Wifi kanal seçenekleri arasında yapacağınız değişiklikle yüksek hızlarda kesintisiz bağlantı sağlayabilir ya da wifi sinyalinizi uzak noktalara taşıyabilirsiniz.

Wifi kanalları hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz..

Daha detaylı ve uygulamalı anlatım içim  aşağıdaki youtube sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.