AİRTİES WAV-275V2TT MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AİRTİES WAV-275V2TT MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AİRTİES WAV-275V2 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

ADSL2+ VoIP IPTV Ağ Geçidi, 1 Sabit Hat (FXO), 2 Telefon (FXS), 4 Ethernet portu, 1 USB 2.0 Tak & Paylaş, Kablosuz Erişim Noktası, Router, Firewall.WAV-275v2 tek başına tüm ses ve veri iletişimi ihtiyaçlarınıza çözüm getirir. WAV-275v2 ile ADSL hattınız üzerinden Internet’e erişir, telefon görüşmelerinizi Internet üzerinden (bir VoIP servis sağlayıcı aracılığıyla) yapabilirsiniz. IPTV Desteği: WAV-275v2 bir IPTV uygulaması için gerekli tüm özelliklere sahiptir. IPTV, VOIP ve veri trafiğini birbirinden ayırabilmek için 8 adete dek ATM PVC destekler. Tek PVC üzerinden farklı servislerin sunulması durumunda da IPQoS özelliği kullanılarak farklı servis trafik tiplerine bant genişliği rezerve edebilir ve önceliklendirilebilir.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan bağlantılarda modeminiz buluşmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızın yukarıda gösterdiğimiz şekilde yapılandı iseniz modem kurulumuna geçebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.2.1 yazarak Enter butona butonuna basınız. Açılan sayfada gelen şifre ekranında kullanıcı adı “admin” şifre “ttnet” olarak giriş yapınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Daha sonra ekranınıza gelecek olan şifre değiştirme ekranında isterseniz bu şifreyi değiştirebilirsiniz. İsterseniz de değiştirmeden geçebilirsiniz.

Modem şifre ekranını geçtiğimiz de karşımıza aşağıdaki şekilde Modem Arayüz ekranı gelecektir. Ekranın sol bölümünde yer alan “İNTERNET”-“İNTERNET AYARLARI” sekmelerine tıklayınız. Açılan bölümde VC1  bölümünde “Düzenle”  butonuna basınız.

İnternet servis sağlayıcı ayarlarımızı gireceğimiz ekrana ulaştık.  Bu ekranda Protokol:PPPOE  Encapsulation: LLC Vpı:8 Vcı:35 seçiniz. Dsl kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınızı eklemeyi unutmayınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modeminizin kablolu ayarlarını yapılandırdınız. Kablosuz ayarlarını yapılandırabiliriz.

AİRTİES WAW-275V2-TT KABLOSUZ MODEM AYARLARI

Modem arayüzü ekranında ekranın sol bölümünde yer alan “KABLOSUZ” – “KABLOSUZ AĞ AYARLARI” sekmesine tıklayınız.

Açılan bölümde Kablosuz Ağ Adı (SSID) bölümünde kablosuz ağınıza vermek istediğiniz ismi yazınız. Hemen sağ tarafında yer alan Güvenlik bölümünde wpa+wpa2 seçiniz. Parola bölümüne en az 8 haneli bir kablosuz şifresi belirleyiniz. Tekil kullanımlar için kablosuz ayarları bu şekildedir. Ama isterseniz aşağıdaki diğer 3 seçeneği de işaretleyerek modeminize 4 ayrı kablosuz ağ belirleyebilirsiniz.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Sayfaları kapatarak internete girebilirsiniz.

Daha detaylı ve uygulamalı kurulum adımlarına aşağıdaki youtube sayfamızdan ulaşabilirsiniz