AZTECH DSL5001 MODEM KURULUMU

AZTECH DSL5001 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? AZTECH DSL5001 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? AZTECH DSL5001 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

AZTECH DSL5001 modem ile 150 Mbps’ye varan kablosuz hızla HD video izleme, müzik ve resim gibi geniş dosya paylaşımının keyfini çıkarabilirsiniz. AZTECH DSL5001 modemler adsl modemler olup 24 mbite kadar adsl bağlantılarını desteklemektedir.Türkçe arayüz desteği sayesinde kolay kurulum imkanı bulunmaktadır. WEP, WPA/WPA2 wireless şifreleme özelliği ile internet ağınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Dâhili router sayesinde evinizde ya da ofisinizde yerden tasarruf edebilirsiniz.

Modem özelliklerini kısaca tanıdığımıza göre modem kurulum adımlarına geçebiliriz. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modem ışıklarınız yanmayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz. web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.1 yazarak enter butonuna basınız. Açılan kullanıcı adı ve şifre ekranında;

Username/Kullanıcı adı: admin

Password/Şifre: admin

yazarak giriş/login butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modem arkasında yer alan reset butonuna basarak modeminizi resetleyiniz. Fabrika ayarlarına aldığınız modeminiz ile yeniden giriş yapmayı deneyiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Şifre adımlarını geçmenizin ardından açılan modem arayüz ekranında Kolay Kurulum/Qucik Setup menüsüne tıklayınız. Açılan modem ayarları ekranında saat dilimlerini İstanbul olarak belirleyiniz. Dil seçeneğini kullanmak istediğiniz dile göre ayarlayabilirsiniz.

Bağlantı tipi bölümünde PPPOE/LLC seçiniz. Kullanıcı adı ve şifre bölümünde servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adresinizi yazmayı unutmayınız.

Tüm Servis Sağlayıcılara Ait Domain Adresine Buradan Ulaşabilirsiniz

Vpı:8 Vcı:35 seçiniz. Wlan Etkin seçeneğini işaretleyiniz. Broadcast SSID seçeneğini işaretleyiniz. SSID bölümünde kablosuz ağlarda görmek istediğiniz ismi yazınız. Kablosuz şifre bölümünde en 8 haneli içerisinde rakam ve harflerden oluşan kablosuz şifre belirleyiniz.

Son olarak ayarlarınızın kaydedilmesi için Kaydet/Apply butonuna basınız. İşlemlerin ardından web arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: