BİLLİON BiPAC 5200S MODEM KURULUMU

BİLLİON BiPAC 5200S MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? BİLLİON BiPAC 5200S MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? BİLLİON BiPAC 5200S MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

ADSL2 / 2 + kapasitesine sahip ADSL ile yüksek hızlı İnternet erişimi. Tek Ethernet Bağlantı Noktası. Kolay Ağ Yönetimi. NAT teknolojisi ve Paket Filtreleme ile SOHO Güvenlik Duvarı güvenliği. Sanal Özel Ağ (VPN) geçişini destekleyin. Ev ve SOHO Kullanıcıları için İdeal modemdir. İnternet Protokolleri: PPPoE, PPPoA. RIP v1 ve v2 ile statik yönlendirme ve Dinamik Yönlendirme. DHCP Sunucusu. Dinamik DNS. Şeffaf Köprüleme. Sanal Sunucu ve DMZ SNTP, DNS rölesi, IGMP Proxy.

Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdık. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacağı için hattınız oturmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.254 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza çıkan kullanıcı adı ve şifre kısımlarına “admin”- “admin” yazarak tamam butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Açılan modem arayüz ekranımızda hızlı kurulum ekranlarından kurulum yapmaya çalışacağız. Ana sayfa üzerinde “Quick Start” butonuna basınız. Çıkan ekranda “Run Wizard” butonuna basarak ilerleyiniz.

Gelen ekranda “Next” butonuna basınız.

Yeni sayfada modem arayüz şifrenizi değiştirmek ister iseniz bu ekranda değiştirerek next butonuna basınız.

Time bölümümüzde kendi ülkemize göre saat dilimini seçerek “next” butonuna basınız.

Yeni sayfamızda Türkiye alt yapı değerleri PPPOE/PPPOA seçerek “next” butonuna basınız.

Yeni sayfamızda username password alanına servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazıyorsunuz. Kullanıcı adınızın sonuna servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adını eklemeyi unutmayalım. Vpı:8 Vcı:35 Connection Type bölümünde PPPOE LLC seçerek “next” butonuna basınız.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 “next” butonuna basınız.

Ayarlarımızı kaydederek Close butonuna basıyoruz.

Tebrikler modem kurulumunu tamamladınız. Web kurulum ekranlarınızı kapatarak internete çıkabilirsiniz.

freeteknoloji

Geçmişten Günümüze Teknoloji Ve İnovasyon.

%d blogcu bunu beğendi: