BİLLİON BiPAC 5200SR2 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR? BİLLİON BiPAC 5200SR3 MODEM KURULUMU NASIL YAPILIR?  BİLLİON BiPAC 5200SR2 MODEM ÖZELLİKLERİ NELERDİR? BİLLİON BiPAC 5200SR2 KABLOSUZ MODEM AYARLARI NASIL YAPILIR?

ADSL2 / 2 + kapasitesine sahip ADSL ile yüksek hızlı İnternet erişimi. Tek Ethernet Bağlantı Noktası. Kolay Ağ Yönetimi. NAT teknolojisi ve Paket Filtreleme ile SOHO Güvenlik Duvarı güvenliği. Sanal Özel Ağ (VPN) geçişini destekleyin. Ev ve SOHO Kullanıcıları için İdeal modemdir. İnternet Protokolleri: PPPoE, PPPoA. RIP v1 ve v2 ile statik yönlendirme ve Dinamik Yönlendirme. DHCP Sunucusu. Dinamik DNS. Şeffaf Köprüleme. Sanal Sunucu ve DMZ SNTP, DNS rölesi, IGMP Proxy.

Modem özelliklerini genel hatları ile tanıdık. Modem kurulumuna geçmeden önce modem ve bilgisayar arası bağlantılarınızın doğru yapılandırıldığından emin olunuz. Hatalı yapılan modem bağlantılarında modeminiz buluşmayacağı için hattınız oturmayacak ve bağlantı kurulamayacaktır.

MODEM VE BİLGİSAYAR ARASI BAĞLANTI ŞEMASINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modem bağlantılarınızı yukarıdaki şemaya uygun olarak yapılandırdı iseniz kurulum adımlarına devam edebiliriz.

Web tarayıcınızın adres satırına 192.168.1.254 yazarak enter butonuna basınız. Karşınıza çıkan kullanıcı adı ve şifre kısımlarına “admin”- “admin” yazarak tamam butonuna basınız. Şifrenizi kabul etmemesi durumunda modeminizi resetleyerek fabrika ayarlarına alabilirsiniz.

MODEM RESETLEME ADIMLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

BİLLİON  5200SR2/ 5200SR3 modemlerde web arayüzü ayarları standarttır.

Web arayüzü ekranımızda “interfaceSetup” başlığına tıklıyoruz. Açılan alt sekmede İnternet başlığına tıklıyoruz. Bu alanda Vpı:8 Vcı:35 PPPOE seçiyoruz. User name, Password bilgisi olarak servis sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgisini yazınız. Kullanıcı adınızın sonunda servis sağlayıcılara göre değişkenlik gösteren @domain adınız yazmayı unutmayınız. Save butonuna basarak ayarlarınızı kaydediniz.

TÜM SERVİS SAĞLAYICILARA AİT DOMAİN ADINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Modemimizin kablosuz ayarları için “interfaceSetup” başlığına tıklıyoruz. Açılan alt sekmede Wirelless başlığına tıklıyoruz. SSID bölümüne kablosuz ağ adını yazıyoruz. Şifre bölümünde Wpa/Wpa2 seçerek en az 8 haneli kablosuz şifresi belirliyoruz. Save butonuna basarak ayarlarımızını kaydediyoruz.

Tebrikler modeminizin kablolu ve kablosuz ayarlarını tamamladınız. Web arayüz ekranlarınızı kapatarak internete bağlanabilirsiniz.